środa, 16 stycznia 2013

Tężnia solankowa i Pijalnia Wód Mineralnych

Rabka Zdrój to znana i popularna w Polsce miejscowość uzdrowiskowa, do której przybywają licznie osoby cierpiące na rozmaite dolegliwości, między innymi schorzenia układu oddechowego, układu krążenia, przemiany materii, a także osoby potrzebujące rehabilitacji po zabiegach kardiologicznych czy zawałach serca. Pośród ośrodków leczniczych znajduje się tutaj również rekreacyjny Park Zdrojowy.
Na jego obrzeżach wybudowany został kompleks dwóch pięknych drewnianych pawilonów: Tężni Solankowej i Pijalni Wód Mineralnych z salą dla kuracjuszy. Tężnia jest to inhalatorium na świeżym powietrzu. W wyniku jego działania, wokół obiektu tworzy się bogaty mikroklimat, który wpływa na wzrost odporności organizmu.

Szczególnie korzystny wpływ ma dla osób cierpiących na przewlekłe infekcje, różnego typu alergie, a także rekonwalescentów po przebytych chorobach. Aby korzystanie z Tężni przyniosło efekty należy przebywać w pobliżu inhalatora ok. 15-20 minut. Każdy, kto odwiedza Rabkę-Zdrój koniecznie powinien udać się na spacer do Parku i skorzystać z dobroczynnego działania solanek i wód.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz