piątek, 15 marca 2013

Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce

Wszyscy miłośnicy kolei, przebywający w Rabce Zdroju, z pewnością będą zachwyceni odwiedzając Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce (oddalonej jedynie 2 km od Rabki). Jest to wyjątkowe miejsce, w którym zgromadzone są liczne wycofane dawno z ruchu parowozy, lokomotywy spalinowe i elektryczne, wagony osobowe, towarowe, pocztowe itp. Ekspozycja liczy około dziewięćdziesiąt zabytkowych pojazdów szynowych (wiele z nich „pamięta” początki XX w).

Ciekawostką dla kinomanów będzie fakt, że eksponaty, które możemy oglądać w Chabówce, wielokrotnie wynajmowane były do realizacji znakomitych filmów, takich jak między innymi „Lista Schindlera”, „Katyń”, „Przedwiośnie”, czy „Wichry Kołymy”. Niewątpliwie ogromną frajdą dla turystów są również organizowane przez Skansen przejazdy pociągami retro, które wedle życzenia zamawiającego, prowadzone są parowozem, lub zabytkowym elektrowozem.

Co roku Skansen odwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób z kraju i zagranicy - dla tych, którzy chcieliby zostać tu dłużej udostępnianych jest około 50 miejsc noclegowych, wraz z dostępem do kuchni, grilla i bezpłatnego parkingu. Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce, jest doskonałym miejscem, gdzie można fascynująco spędzić czas wraz z rodziną, dlatego wszyscy, którzy przebywają w Rabce powinni go odwiedzić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz