wtorek, 1 stycznia 2013

Życie sportowe w Rabce Zdrój

Górskie otoczenie, piękne krajobrazy, bogactwo terenów zielonych i czyste powietrze – to wszystko sprawia, że Rabka-Zdrój ma szczególne warunki do tego, by zachęcać do zdrowego stylu życia. A ze zdrowym stylem życia nierozerwalnie wiąże się sport. A skoro już uprawia się sport, to czemu by nie brać udziału w zawodach?

[caption id="attachment_646" align="alignright" width="300" caption="Korty Tenisowe w Rabce"]Korty Tenisowe w Rabce[/caption]

Władze Rabki-Zdroju organizują każdego roku na terenie uzdrowiska szereg imprez sportowych, kierowanych do dzieci oraz dorosłych. Dużą popularnością cieszy się Wakacyjny Turniej Badmintona, jednak wśród dyscyplin, które promowane są w Rabce-Zdroju, na największą uwagę zasługują kolarstwo oraz szachy.

Kolarstwo


To, że kolarstwo w Rabce-Zdroju cieszy się popularnością, nie powinno nikogo dziwić. Okolica Rabki sprzyja uprawianiu tej dyscypliny, zaś rowerzyści chętnie korzystają z dostępnych w uzdrowisku i jego rejonie szlaków rowerowych. Chętnie biorą również udział w zawodach kolarskich organizowanych w Rabce.Największą popularnością cieszą się Międzynarodowe Zawody w Trialu Rowerowym.

Turnieje szachowe


Dyscypliną, do której w Rabce-Zdroju podchodzi się z dużym szacunkiem, są szachy. W mieście tym od lat prężnie działa koło szachowe, zaś umiejętności mieszkańcom Rabki w tej dziedzinie można tylko pozazdrościć. Nic więc dziwnego, że w miejscowości, w której w szachy gra się tak chętnie, organizowane są ważne zawody. Ważną uroczystością dla szachistów są Otwarte Mistrzostwa Podhala w Szachach. Druga ważna uroczystość szachowa, to Turniej Szachowy dla Dzieci „O Wielki Puchar Czekoladowy”. Puchar Czekoladowy otrzymuje najlepszy zawodnik, jednak słodkie upominki są przewidziane dla każdego z uczestników turnieju.

Spartakiada Dzieci NiepełnosprawnychRabka-Zdrój to również miejsce, w którym pamięta się o dzieciach, szczególnie tych chorych. To właśnie Rabka wydaje się idealnym miejscem do tego, by zorganizować w niej zawody sportowe dla dzieci niepełnosprawnych. Tak też się dzieje. Od 2003 roku pod uroczystym patronatem samego Roberta Korzeniowskiego, organizowana jest w Rabce-Zdroju Spartakiada Dzieci Niepełnosprawnych.

Spartakiada Dzieci Niepełnosprawnych trwa aż dwa tygodnie, a w jej ramach dzieci biorą udział w szeregu zawodów indywidualnych oraz grupowych. Największymi zaletami tych zawodów są przede wszystkim dwie rzeczy: promowanie integracji oraz udowodnienie, że niepełnosprawni wcale nie są Gosi i co więcej – stać ich na wiele. Czasami nawet na wiele więcej, niż ludzi zdrowych i w pełni sprawnych.

Organizacji zawodów sportowych i promocji zdrowego stylu życia sprzyja tutaj bogate zaplecze sportowo-wypoczynkowe. W tej dziedzinie władze Rabki-Zdroju uczyniły naprawdę dużo dobrego. Basen otwarty, baseny kryte całoroczne, ogólnodostępne korty tenisowe, lodowisko, sakte-park i ośrodki jazdy konnej to tylko najważniejsze obiekty, które odwiedzić można w centrum Rabki.

Pojawiają się również nowości, m.in. Klub Sportów Ekstremalnych, zajmujący się wspinaczką, lotami na paralotniach, trialem rowerowym oraz skokami narciarskimi. W Rabce panują doskonałe warunki do uprawiania różnych dyscyplin sportowych, zaś organizowane tu regularnie zawody promują poszczególne dyscypliny sportu i zachęcają do zadbania o własną kondycję fizyczną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz