niedziela, 28 kwietnia 2013

Rabkoland

Rabkoland to największy małopolski park rozrywki, do którego co roku (w okresie od kwietnia / maja do października) przybywają rzesze spragnionych zabawy ludzi (zarówno ci młodsi, jak i ci starsi).

 

HISTORIA 

Lunpark powstał już w latach 80., kiedy to nosił nazwę Alibaba. Wówczas na jego terenie, prócz rozlicznych atrakcji typowych dla wesołych miasteczek, działało mini ZOO, które przetrwało aż do roku 1997.  W obrębie Alibaby działała  też połączona z salonem gier video restauracja, Szeherezada . W 1998 istniał  plan zlikwidowania obiektu, jednakże  poprzedni i obecny właściciel, Eugeniusz Wiecha oraz przejmujący od niego Szeherezadę i przyrządy Tadeusz Sienkowic zdecydowali się na budowę  parku rozrywki. Początkiem XXI wieku Rabkoland  rozpoczął  swoją działalność, oferując klientom jeszcze więcej atrakcji.

 

ATRAKCJE

Obok standardowych atrakcji, takich jak diabelski młyn, kolejka górska, strzelnica z armatkami wodnymi, bujaki, dmuchańce, odpowiednio stylizowane karuzele czy tor gokartowy, na terenie parku  możemy zwiedzić dom odwrócony do góry nogami i pałac strachów, odwiedzić  Dom  Rekordów, Muzeum  Rekordów i Osobliwości oraz Muzeum Orderu Uśmiechu, wejść na teren Wesołej Farmy (gdzie zobaczymy ponad trzydzieści zwierzęcych figur i wykonującego piosenkę farmera), skorzystać z dwóch punktów gastronomicznych (Pod Krówką  i Gastronomia Tyrolska), spróbować szczęścia w loterii fantowej, a także wstąpić do Świata Pozytywek.

 

IMPREZY

Na terenie parku organizowane są cykliczne imprezy - Mistrzostwa Polski w dmuchaniu gumy  balonowej, dojeniu sztucznej krowy i jeździe na muszlach klozetowych. Z okazji Dnia Dziecka corocznie organizowane jest wydarzenie pod hasłem Przedsiębiorcy Podhala Dzieciom.

 

CENY

Bilet wstępu (uprawnia do do korzystania z toalety oraz odwiedzenia Domy Rekordów oraz Muzeum Orderu Uśmiechu) kosztuje 1 zł. Cena jednego żetonu - wystarczającego na jedną przejażdżkę dowolnym sprzętem - wynosi 5 zł  (jeśli jedna osoba korzysta  z dwuosobowych pojazdów, takich jak Disco Boat czy urządzenie Autoskuterni musi zakupić dwa żetony). Można zakupić karnet na 10 przejażdżek, kosztujący 40 zł. Dla grup zorganizowanych, przy zakupie minimalnej ilości 100 żetonów, przewidziano zniżkę - jeden  żeton  kosztuje wówczas 3 zł.

 

GODZINY OTWARCIA

Od maja do sierpnia park czynny jest od  10 do 18 (pon.-pt.) i 19  (sb.-ndz.). We  wrześniu natomiast  od 10 do 17 (pn.-pt.) i 18 (sb.-ndz.). W  razie złej pogody park może być zamykany wcześniej, natomiast przy dużej liczbie odwiedzających weekendową porą - później. O wszelkich zmianach klienci są informowani za pomocą parkowego radiowęzła.

 

PARKING

Bezpłatny parking znajduje się jest od strony ulicy Rynek.

 

KONTAKT

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej parku www.rabkoland.pl. Z władzami parku kontaktować się można mailowo (park@rabkoland.pl)  lub telefonicznie (w sezonie po numerem 182676957, natomiast przez cały rok - 322588467).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz