poniedziałek, 24 czerwca 2013

Gokarty

Gokarty, nazywane także pojazdami rowerowymi, to  jedna z najbardziej popularnych atrakcji dla młodszych (a czasem i starszych) jakie oferuje Rabka-Zdrój. Spacerując Parkiem w sezonie trudno nie natknąć się na mniejsze lub większe obiekty wielokołowe, przemierzające alejki i uliczki. Za niedużą sumę można poczuć się prawie jak mistrz Formuły 1, a niektóre z punktów oferują także czasem przyjemne niespodzianki.

 

WYPOŻYCZALNIA POJAZDÓW ROWEROWYCH

Najstarszy z rabczańskich  punktów - działa już 13 lat. Raz po raz zmieniał swoją lokalizację, obecnie znajduje się przy ulicy Orkana na terenie placówki InPost, położonej nieopodal wejścia do Parku i tężni.  Ceny za wypożyczenie znajdują się w przedziale od 6 do 18 zł, klienci mogą wybierać między różnego rodzaju gokartami i rowerkami. Dodatkową atrakcją jest dmuchaniec - chatka z piernika. Tuż przy punkcie znajdują się dwa lokale gastronomiczne - restauracja Cascada i pizzeria Maleńka.

 

WYPOŻYCZALNIA W MIASTECZKU RUCHU

Druga najstarsza rabczańska wypożyczalnia. Znajduje się ona blisko serca Parku Zdrojowego, w części tak zwanego Miasteczka Ruchu Rowerowego. Ceny wypożyczenia wahają się od 3 do 10 zł. Z gokartów korzystać można tylko w górnej części Parku. Dodatkowe atrakcje to dmuchańce, trampolina, autka akumulatorowe, a także boisko do siatkówki.

 

DINO CARS

Jeden z najmłodszych punktów. Mieści się w Parku, nieco poniżej tężni, koło Szpitala Kardiologicznego. Ceny za wypożyczenie mieszczą się w przedziale od 6 do 18 zł.

 

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU REKREACYJNEGO

Kolejny młody punkt. Mieści się on tuż przy Urzędzie Pocztowym, naprzeciwko wejścia do Parku. W ofercie znajdują się gokarty, pojazdy rowerowe i hulajnogi. Ceny wahają  się  od 2 do  10 zł. W punkcie można także nabyć lody oraz napoje chłodzące.

 

MINI ZOO

Stosunkowo młody punkt (działa od roku)  nie posiada wprawdzie w ofercie  gokartów, ale jednak warto o nim tutaj wspomnieć. Za cenę  od 5 do 25 zł można przejechać się na napędzanych pedałami zwierzakach (tygrysie, koniu, zebrze, a nawet jednorożcu!). Trasa jazdy - okolice punktu, czyli znajdujący się w centrum Parku Grzybek. Dodatkowo istnieje możliwość wypożyczenia zwierzaka na uroczystość rodzinną (ceny wahają się  tu od 50 do 100 zł).

 

ZASADY

Kierownicy wypożyczalni przypominają, więc i my to zrobimy. Należy pilnować młodocianego kierowcy, zachować szczególną ostrożność podczas przejeżdżania przez prawdziwą jezdnię. Dobierając gokarta warto pomyśleć o tym czy maluch będzie miał siłę pedałować na konkretnym bolidzie i czy lepiej nie poszukać czegoś mniejszego. Obowiązkowym jest odprowadzenie wypożyczonego pojazdu na punkt - pozostawienie sprzętu w innym miejscu i powiadomienie kierownika punktu o konieczności odbioru jest (poza wyjątkowymi sytuacjami) niedopuszczalne. Wypożyczając sprzęt winno się okazać dowód tożsamości.

 

Rodzice i opiekunowie powinni przestrzegać dzieci przez jazdą po szczególnie tłocznych alejkach, zbyt szybkim pedałowaniem (tak jak przy kierowaniu prawdziwym autem może mieć to przykry skutek), celowym zderzaniem się z innymi pojazdami (tak jak poprzednio - praktyka taka nie skońzy się niczym dobrym) czy przeszkadzaniem innym korzystającym  z danej części Parku (czy to głośno trąbiąc, czy zmuszając przechodniów do uskakiwania).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz