piątek, 23 marca 2012

Park Zdrojowy

Każdy turysta, który spędza wolny czas w Rabce Zdroju koniecznie powinien wybrać się na spacer do Parku Zdrojowego. Jest to piękne i ciekawe miejsce, w którym można się doskonale zrelaksować pośród zieleni i zabytkowych budowli. Park został założony w XIX w. przez ówczesnego właściciela Rabki - Juliana Zubrzyckiego.

Znajduje się on w samym centrum miasta i zajmuje powierzchnię ok. 30 ha. Drzewostan, który możemy tu podziwiać jest bardzo bogaty – obecnie w Parku spotkamy niemal wszystkie gatunki drzew występujących w Polsce, a także niektóre odmiany pochodzące z różnych regionów Europy i Azji.

Wiosną park jest szczególnie piękny ze względu na wielorakość rosnących kwiatów – bujnie kwitną tu zawilce, pierwiosnki, fiołki czy stokrotki. Dużej atrakcji turystom dostarczają w parku również żyjące w nim rozmaite gatunki ptaków, takich jak szpaki, kwiczoły, kukułki, gołębie, sowy czy rudziki, a także czarne wiewiórki, które są praktycznie oswojone i dają się karmić.

Spacerowicze mogą ponadto odpocząć w Kawiarni Parkowej, która posiada chętnie uczęszczany przez dzieci plac zabaw, a także odwiedzić tężnię solankową i pijalnię wód mineralnych. W parku znajduje się również źródło Helena z zabytkową pompą. Park zdrojowy jest niewątpliwie jedną z największych atrakcji turystycznych w miejscowości Rabka Zdrój, dlatego każdy odwiedzający tę miejscowość, powinien poznać jego uroki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz