poniedziałek, 11 lutego 2013

Targ

Dzisiejszy artykuł poświęcony będzie odbywającemu się co tydzień w Rabce targowi – za tydzień wracamy do przedstawiania rabczańskich sklepów spożywczych (mniejszych i większych). Targ jest dobrze kojarzony zarówno przez miejscowych, jak i turystów, którzy często chwalą atmosferę takiego wydarzenia.

CZAS I MIEJSCETarg odbywa się w każdy poniedziałek na placu targowym nieopodal Rynku i kościoła św. Marii Magdaleny. Czas dojścia z dworca PKP i przystanku busów koło pomnika św. Mikołaja to około 10 minut. Można także skorzystać ze skrótu; wówczas należy wejść w ulicę Wąską (znajduje się ona zaraz przy dworcu) i na jej końcu skręcić w stronę łąki, która kończy się już na terenie placu. Targ trwa od wczesnych godzin porannych (najczęściej od godziny siódmej) do mniej więcej południa (choć czas ten może ulec skróceniu lub przedłużeniu). Warto tutaj dodać, że targ działa przez cały rok, niezależnie od pogody (wyjątkami są sytuacje, gdy w dzień targowy wypada ważne święto kościelne lub dzień ustawowo wolny od pracy).

OFERTANa targu można zaopatrzyć się w rozmaite wyroby i sprzęty gospodarstwa domowego, elektronikę, narzędzia (samochodowe, ogrodowe...), ozdoby i biżuterię, naczynia, meble, książki, płyty CD, zabawki, rękodzieło, odzież, obuwie lub też wszelkiego rodzaju starocie. Naturalnie jest możliwość negocjowania zmiany ceny danego produktu. Dodatkowo można też posilić się przygotowywanym na ruszcie jedzeniem. Jak zostało już wspomniane, targ odbywa się w okolicach Rynku, gdzie znajduje się wiele sklepów (spożywczych i nie tylko), a więc możliwe jest często załatwienie wielu zakupów jednego dnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz