wtorek, 18 grudnia 2012

Supermarkety w Rabce

Zgodnie z informacjami podanymi w ostatnim artykule przystępujemy do przedstawienia poszczególnych sklepów, które znajdują się na terytorium Rabki. Zmianie ulega jednak plan naszej prezentacji i dziś opisane zostaną pokrótce wszystkie znajdujące się w Rabce supermarkety (zarówno należące do ogólnopolskich sieci, jak i regionalne czy miejscowe).

MAŁGOSIASupermarket ten znajduje się przy ulicy Orkana i jest oddalony o 5 – 10 minut drogi zarówno od Parku Miejskiego, jak dworca PKP przy pomniku św. Mikołaja. Istnieje w nim możliwość płacenia kartą. Sklep podzielony jest na dwie części. W dolnej można nabywać wszelkiego rodzaju produkty spożywcze, a także drobne artykuły przemysłowe – znajduje się tam również cukiernia oraz dział monopolowy. W górnej części znajduje się kantor, butik, stoisko kosmetyczne, sklep papierniczy i zabawkarski, w którym można nabyć również sprzęt RTV i AGD, a także dział z produktami przeznaczonymi na prezenty (filiżanki, serwisy, komplety sztućców...). W górnej części Małgosi znajdują się także odrębne od sklepu punkty usługowe i medyczne (kosmetyczka, stomatolog...). Sklep posiada parking dla klientów.

CARREFOURZlokalizowany przy ulicy Zakopiańskiej, 5 minut drogi od dworca PKP. Oprócz sklepu spożywczego (z działem monopolowym) znajduje się w nim także mini-księgarnia, sklepik z pamiątkami, prezentami i wyrobami "po 4 złote", punkt Totalizatora Sportowego oraz salon
T-Mobile. Dodatkowo, w tym samym budynku można znaleźć (niezależne od sklepu) aptekę oraz punkty medyczne (stomatolog, pracownia USG...). Na zewnątrz znajduje się bankomat eService oraz parking dla klientów. W sklepie można płacić kartą.

ADAŚW Rabce znajdują się trzy supermarkety tej lokalnej sieci.

Pierwszy ze sklepów znajduje się na ulicy Orkana (naprzeciwko "Manhattanu" obok dworca PKP). Można w nim znaleźć wydzielony dział monopolowy oraz sekcję z artykułami biurowymi, żelaznymi, a także produktami dla zwierząt (miski, zabawki, kosze, klatki, kagańce, smycze...); dodatkowo w tym samym budynku (na tarasie) znajduje się salon obuwniczy innego właściciela. Dla klientów sklepu wydzielono parking.

Drugi usytuowany jest na Nowym Świecie (10 minut drogi od Urzędu Miasta). Jest to dużo mniejszy obiekt, posiada osobny dział monopolowy oraz niewielki parking dla klientów.

Trzeci, również niewielkich rozmiarów sklep znajduje się na ulicy Sądeckiej (obok skrzyżowania przy blokach, 5-10 minut drogi od kościoła Marii Magdaleny).

We wszystkich sklepach istnieje możliwość płacenia kartą.

TANIW Rabce znajdują się dwa takie supermarkety: pierwszy znajduje się naprzeciwko dworca PKP, drugi na drodze między Carrefoure'm i Biedronką (teren dawnej bazy autobusowej). W obu sklepach nie można płacić kartą.

STESKALSupermarket ten znajduje się w dolnej części Domu Handlowego Gazda, nieopodal amfiteatru i Kawiarni Zdrojowej; w kilka minut można do niego dotrzeć z dworca busów przy ulicy Jana Pawła II. W sklepie znajduje się także stoisko cukiernicze oraz bistro, jak również salon prasowy z wyrobami monopolowymi, tytoniowymi, kosmetykami i punktem Totalizatora Sportowego. W sklepie istnieje możliwość zapłaty kartą, dla klientów został oddany do użytku parking. Na terenie Gazdy znajdują się także rozmaite inne stoiska handlowe (jubiler, księgarnia, sklep RTV / AGD, zabawkarski, sklepik "po 4 złote"...), kantor, bankomat PEKAO, filia Banku Spółdzielczego oraz "Małpi Gaj", w którym rodzice mogą zostawić swoje dzieci na czas zakupów.

ŻABKAZnowu mamy dwa supermarkety tej sieci – na ulicy Słonecznej (obok Szkoły im. Św. Rodziny ) oraz na ulicy Sądeckiej (dawny Laftik, nieopodal opisywanego wcześniej Adasia). W obu punktach możliwe jest płacenie kartą, a także działa Totalizator Sportowy.


BIEDRONKAOstatni z opisywanych supermarketów znajduje się przy ulicy Zakopiańskiej obok hotelu Victoria, 15 – 20 minut drogi od dworca PKP. W sklepie tym nie istnieje niestety możliwość płacenia kartą. Na terenie obiektu znajduje się parking dla klientów, a także – osobne – dział cukierniczy i kiosk.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz