czwartek, 27 czerwca 2013

Baseny w Rabce

Latem,  gdy słońce zacznie przypiekać, wszyscy szukamy  sposobu na ochłodzenie. Jedni sięgają po zimne  napoje,  inni ratują  się wentylatorami, a jeszcze inni idą na basen. Pluskanie się, moczenie lub pływanie jest zresztą opcją nie  tylko w czasie upałów - dla wielu osób jest to świetne miejsce do zrelaksowania  się nawet w chłodniejsze dni lub po sezonie.

BASEN DO POCIESZNEJ  WODY

Najbardziej znany, odkryty rabczański basen, położony tuż przy klubie Strefa 1, około 10-15 minut drogi od dworca PKP. Działa sezonowo, wówczas jest codziennie (w godzinach od 10 do 18). Bilet wstępu kosztuje od  5  (wejście po godzinie 16) do 12 zł (bilet  normalny). Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo. Starsze dzieci, młodzież, studenci do 23. roku  życia oraz emeryci i renciści mogą liczyć na zniżkę za okazaniem ważnej legitymacji (wtedy płacą tylko 8  zł). Na terenie basenu działa wypożyczalnia sprzętu plażowego. 

BASEN W INSTYTUCIE GRUŹLICY I CHORÓB PŁUC

Basen kryty, stanowiący część kompleksu rehabilitacyjno-terapeutycznego, położonego przy ulicy prof. Jana Rudnika (powyżej kina Śnieżka oraz kościoła św. Teresy; około  20 minut drogi od dworca busów  przy ul. Jana Pawła). Czynny cały rok basen jest odpłatnie (8 zł za godzinę) dostępny dla  klientów indywidualnych, podobnie jak  mieszcząca  się przy instytucie hala sportowa, siłownia czy sala gimnastyczna. Przyjmowane są także grupy zorganizowane. Pojedynczy klienci powinni skontaktować się wcześniej z Instytutem (nr telefonu: 18 26 76 060), żeby dowiedzieć się czy w wybranym  terminie możliwe jest skorzystanie z obiektu.

BASEN W ŚLĄSKIM CENTRUM REHABILITACYJNO-UZDROWISKOWYM

Kolejny kryty basen, działający w  obrębie  Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego im. dra Szebesty (dawny GORD), położonego przy ulicy Dietla (powyżej ul. Nowy Świat, około  20 minut drogi od dworca busów). Władze ośrodka oddały do użytku dwa zbiorniki  - niestety, są one przeznaczone tylko dla kuracjuszy, którzy odwiedzają placówkę.

BASEN W CEGIELSKIM

Kolejny sanatoryjny basen, położony na  przy ulicy Na Banię, powyżej dworca busów (czas dojścia 10-15 minut). Korzystać można z letniego, podgrzewanego zbiornika, przy którym znajduje się brodzik. Niestety, podobnie  jak w przypadku "Szebesty", basen ten jest przeznaczony tylko dla kuracjuszy.

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz