środa, 2 stycznia 2013

Malowanie na szkle

Charakterystyczną dla okolic Rabki-Zdroju i całego zresztą Podhala formą sztuki ludowej jest malowanie na szkle. Jest to typowa dla tego regionu technika malarska, odkryta na tych terenach w okresie międzywojennym, która do dnia dzisiejszego pozostaje wciąż żywa. Wykonywane przez artystów tą metodą obrazki, są chyba najbardziej popularnymi pamiątkami z tego miejsca.
Wyjątkową atrakcją dla turystów przebywających w Rabce-Zdroju stanowi możliwość skorzystania z lekcji malowania na szkle, które są prowadzone między innymi w Galerii „Pod Lilianną” na ul, Nowy Świat 1. Zajęcia prowadzą tutejsze artystki: Agnieszka Wańkowicz-Marczak, Wiktoria Handzel, a także Ewa Piechota.

Naukę możemy również pobrać u pracownic Muzeum im. Władysława Orkana, które prowadzą lekcje w świetlicy na plebanii kościoła św. Marii Magdaleny. Zajęcia cieszą się dużą popularnością, zarówno pośród osób indywidualnych, jak i zorganizowanych grup. Są świetną rozrywką nie tylko dla dzieci przebywających w uzdrowisku, ale również dla całych rodzin.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz