poniedziałek, 31 grudnia 2012

Amfiteatr w Rabce Zdroju

Rabka-Zdrój zapewnia turystom nie tylko możliwość skorzystania z korzystnego dla zdrowia klimatu oraz bogatej oferty turystycznej. W mieście tym dba się również o potrzeby kulturalne, zarówno mieszkańców, jak i przybywających tu na wakacje gości.

Miejski Ośrodek Kultury w Rabce


W Rabce od ponad 30 lat aktywnie działa Miejski Ośrodek Kultury, który swej działalności nie ogranicza wyłącznie do potrzeb mieszkańców miasta i jego najbliższej okolicy.

W swych planach MOK uwzględnia również turystów i kuracjuszy, którym stara się zapewnić rozrywkę połączoną w edukacją regionalną oraz promocją regionu: jego folkloru, tradycji i sztuki. Czyni to przede wszystkim za pomocą organizowanych w Rabce imprez, na które licznie przybywają spragnieni rozrywki urlopowicze.

[caption id="attachment_719" align="alignright" width="300" caption="Amfiteatr w Rabce"]amfiteatr rabka[/caption]

Amfiteatr w Rabczańskim Parku Zdrojowym


Rabka-Zdrój to miejscowość znana z wielu ciekawych imprez plenerowych. W miesiącach letnich większość organizowanych przez Rabczański Miejski Ośrodek Kultury imprez, odbywa się pod gołym niebem. Takie uroczystości cieszą się największym powodzeniem. Idealnym miejscem do organizacji takich imprez jest zlokalizowany przy ulicy Chopina, na terenie Parku Zdrojowego amfiteatr. Amfiteatr służy nie tylko jako muszla koncertowa – to miejsce, w którym odbywają się również imprezy o charakterze sportowym oraz rekreacyjnym.

Amfiteatr w Rabce-Zdroju jest obiektem zadbanym i atrakcyjnym. Posiada obszerną scenę, na której bez problemu mogą występować zarówno wykonawcy indywidualni, jak i liczące wielu członków zespoły. Również pokazy tańców ludowych nie są w amfiteatrze problemem, bo obiekt ten świetnie się to tego celu nadaje. Na brak miejsca nie mogą narzekać ani artyści, ani publiczność. Widownia może zmieścić aż 800 osób.

Festiwale w Rabczańskim Amfiteatrze


Amfiteatr ożywa przede wszystkim w okresie wakacyjnym, kiedy to w Rabce przebywa najwięcej turystów. W tym okresie również w amfiteatrze organizowane są cieszące się największą popularnością imprezy: Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych oraz Wakacyjny Festiwal Bajek i Baśni. W amfiteatrze obchodzony jest również uroczycie Międzynarodowy Dzień Dziecka, który w Rabce-Zdroju ma swój wyjątkowy charakter.

Na scenie amfiteatru spotkać można nie tylko lokalnych artystów oraz zespoły regionalne. Często mają okazję gościć tu naprawdę wielkie gwiazdy: artyści, sportowcy… Rabczańską publiczność zgromadzoną w amfiteatrze bawili już m.in. tacy znani ludzie, jak Grzegorz Turnau, Majka Jeżowska, Robert Korzeniowski.

Bez względu na to, czy odwiedzimy amfiteatr ze względu na wielką gwiazdę pojawiającą się na jego deskach, czy też będziemy chcieli zobaczyć występ mało znanej kapeli regionalnej jedno jest pewne – czeka na nas miła atmosfera i wiele atrakcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz