niedziela, 30 grudnia 2012

Galeria pod Lilianą

Rabka-Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa, do której chętnie przybywają wczasowicze z całego kraju. Jest to miejsce, gdzie nie tylko można podreperować swoje zdrowie, odpocząć na łonie natury i spędzić czas na zabawie, ale również zapoznać się z historią i sztuką tego regionu. Doskonałą propozycją dla turystów jest odwiedzenie Galerii „Pod Lilianną”.
Jest to miejsce, w którym swoje prace wystawiają twórcy ludowi, m.in. rzeźbiarze (Kazimierz Kwatyra, Jacek Skawiańczyk i Zygmunt Wojtowicz), artyści malujący na szkle i płótnie (m.in. Agnieszka Wańkowicz-Marczak, Wiktoria Handzel), osoby zajmujące się haftem, robiące wyszywanki, czy uprawiające metaloplastykę, a także twórczynie rzadkiej sztuki pergamano – Ewa Piechota. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających jest możliwość podpatrzenia artystów podczas tworzenia dzieł, którzy w określonych godzinach pracują w galerii.

Można również skorzystać z rozmaitych lekcji, np. garncarstwa, haftu, czy malowania na szkle. Galeria „Pod Lilianną” jest popularnym i lubianym miejscem, które chętnie odwiedzają rodziny, a także zorganizowane grupy dzieci i młodzieży.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz