środa, 26 grudnia 2012

Sanatoria w Rabce

Rabka-Zdrój, nazywana Miastem Dzieci Świata, jest miejscowością typowo sanatoryjną. Na chwilę obecną na terenie miasta działa kilka obiektów, oferujących rehabilitację i umożliwiających turystom / pensjonariuszom wypoczynek oraz regenerację sił. Niniejszy artykuł przedstawi właśnie sanatoria w Rabce-Zdroju.

SANATORIUM JAGIELLONKASanatorium położone jest na ulicy Brzozowej, nieopodal odnowionego Parku i Tężni Solankowej. Obiekt jest idealny dla pensjonariuszy z dziećmi – nie tylko posiada on odpowiednio wyposażoną świetlicę, ale i spory kawałek terenu na świeżym powietrzu, gdzie najmłodsi mogą skorzystać z rozmaitych urządzeń, a także gdzie wspólnie z rodzicami lub opiekunami mogą rozpalić ognisko. Właściciele zapraszają do oddalonego o 300 metrów Centrum Zdrowia i Urody przy ulicy Orkana, gdzie można skorzystać z szerokiego wachlarza zabiegów i zajęć rekreacyjnych.

WILLA ŚWITKolejny obiekt sanatoryjny z ulicy Brzozowej. Oferuje nie tylko zabiegi rehabilitacyjne i lecznicze (z dofinansowaniem PCPR, PFRON i MOPS), ale także turnusy dla kobiet po mastektomii i sezonową opiekę lekarską i pielęgniarską. Podobnie jak Jagiellonka sanatorium oferuje świetlicę i teren do zabawy na świeżym powietrzu.

UZDROWISKOWY SZPITAL KARDIOLOGICZNYPotocznie nazywany Kardiologią, umieszczony w Parku Zdrojowym, nieopodal Tężni. Obiekt przeznaczony głównie dla osób po ciężkich i lekkich schorzeniach serca i układu krążenia. Oprócz zaplecza medycznego i rehabilitacyjnego oferowane są także usługi wypoczynkowe – na terenie szpitala znajdują się świetlica, sala TV, ogród, a także kaplica.

LEŚNE WZGÓRZE / LEŚNY LUDEKOśrodek wypoczynkowy, położony zboczu Krzywonia, przy ulicy Pasiecznej. Wyposażony jest w ogród z placem zabaw i świetlicę; idealnie nadaje się dla rodzin z dziećmi.

RABCZAŃSKI ZDRÓJObiekt położony jest przy ulicy Roztoki, nieopodal Parku Zdrojowego.. Oferuje szeroką gamę zabiegów pielęgnacyjno-relaksacyjnych oraz strefę spa. Dodatkowo posiada salę konferencyjną i siłownię.

SZPITAL KARDIOLOGII DZIECIĘCEJ OLSZÓWKAPołożone przy ul. Słowackiego sanatorium przeznaczone dla dzieci i osób dorosłych z chorobami serca i układu krążenia. Oprócz zabiegów rehabilitacyjnych i leczniczych oferowana jest siłownia / sala fitness oraz miejsce na ogniska.

SANATORIUM RZYMIANKAZlokalizowane przy ulicy Garncarskiej sanatorium przeznaczone dla osób z problemami laryngologicznymi, alergologicznymi, reumatologicznymi, układu oddechowego czy otyłością. Dofinansowanie z środków PFRON i PCPR.

SANATORIUM CEGIELSKITematu takiego jak sanatoria w Rabce-Zdroju nie da się omówić bez wspominania o Cegielskim. Sanatorium to zostanie zaprezentowane w osobnym artykule.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz