środa, 5 grudnia 2012

Zakopane

Zakopane to nasz towar eksportowy. Zjeżdżają tu turyści nie tylko z kraju, ale też z całej Europy. Nie powinno to dziwić. Dogodna lokalizacja, malownicze scenerie, liczne atrakcje turystyczne (nie tylko naturalne, ale też te oferowane przez samo miasto), no i oczywiście konkurencyjne do zachodnich ceny. To wszystko sprawia, że z roku na rok miasto się rozwija i przyciąga coraz większą liczbę zainteresowanych.

Podstawowa atrakcja to oczywiście góry same w sobie. Już z Zakopanego możemy łatwo wejść na kilka szlaków i oddać się przyjemnemu spacerowi. Dla amatorów wspinaczki i wrażeń nieco bardziej ekstremalnych, nie zabraknie wyzwań. Wystarczy ruszyć nieco wyżej w góry i już możemy pokonywać wymagającą i efektowną Orlą Perć, zdobywać Rysy, itp.

Osoby preferujące nieco spokojniejsze wędrówki i mniejszy tłok, mogą bardzo szybko zejść na mniej uczęszczane szlaki, których w Tatrach także nie brakuje. Zamiast iść niesamowicie zatłoczoną drogą nad Morskie Oko, możemy np. zboczyć w jedną z odnóg Doliny Kościeliskiej i spacerować już w większym spokoju.

Ciekawą atrakcją są również jaskinie. Wejście do Jaskini Mylnej, w której część drogi pokonujemy na czworaka, przedzierając się przez kałuże, a za światło mając tylko własną latarkę, jest ciekawym i podnoszącym adrenalinę wyzwaniem. Oczywiście amatorzy sportów zimowych znajdą w Zakopanem liczne stoki narciarskie, gdzie za niewielką opłatą możemy wynająć instruktora (lub zapisać się na kurs), a potem oddać się białemu szaleństwu.

Poza górami w samym Zakopanym znajdziemy liczne knajpki w przeróżnym stylu. Nie brakuje tutaj miejsc, gdzie możemy tylko szybko zjeść, ale również takich, w których spędzimy wieczór przy góralskiej muzyce i regionalnym jadle. Są tutaj również inne, typowe formy rozrywki, jak dyskoteki, kluby, itp.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz