środa, 12 grudnia 2012

BOŻE NARODZENIE W RABCE

Boże Narodzenie to szczególny okres. Niniejszy tekst przedstawi z czego mogą osoby, które odwiedzą w tym czasie (lub krótko przed) Rabkę-Zdrój.

WCZASY ŚWIĄTECZNE


Dla turystów, które chcą spędzić Święta w Rabce została przygotowana specjalna oferta. Wieczór wigilijny oraz kolejne dni można spędzić w pensjonatach i domach wypoczynkowych. Zainteresowani mogą sprawdzić takie miejsca jak Parkowy Dworek (nieopodal Parku Zdrojowego, 15-20 minut drogi od dworca busów), Studio (ulica Krótka), Kompleks Szkoleniowo-Wypoczynkowy Royal, OSW Exploris (ulica Sądecka), Wille Cicha (ulica Cicha), Słoneczna (ulica Słoneczna) i Luboń Wielki (Zaryte) czy Pokoje "Pod Stokiem" (ulica Zgody).

PASTERKA / SPOWIEDŹ


Pasterka obędzie się tradycyjnie o północy (z 24 na 25 grudnia; jest to pierwsza Msza Bożonarodzeniowa) – zarówno w parafii św. Marii Magdaleny, jak i św. Teresy. W tej drugiej parafii będzie można skorzystać ze spowiedzi adwentowej w dniu 22 grudnia. Wierni mogą także oglądać umieszczone w świątyniach szopki.

DEKORACJE


Już od kilku dni dekorowane są ulice miasta i Park Zdrojowy. Piękne iluminacje można oglądać na deptaku nieopodal Kawiarni Zdrojowej i Amfiteatru, a także koło pomnika Jana Pawła II w Parku i na położonej niedaleko niego fontannie-"nerce". Najlepiej oglądać je podczas wieczornego spaceru.

GWIAZDKOWY KIERMASZ


W dniach 15 i 16 grudnia (od 11 do 16) odbędzie się na deptaku Gwiazdkowy Kiermasz Rękodzieła – zaprezentowane zostaną ręcznie wykonane ozdoby i bibeloty, które będzie można komuś sprezentować. Pojawią się także tradycyjne świąteczne przysmaki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz