czwartek, 13 grudnia 2012

Polczakówka

Ostatnim z opisywanych w niniejszym cyklu artykułów wyciągiem jest Polczakówka. Oddalona od centrum Rabki-Zdroju od 3 kilometry, położona w Rabce-Zarytem na północnym zboczu Grzebienia stacja zaprasza od godziny 9 do 18.

WYCIĄG POLCZAKÓWKA


Klienci stacji mogą korzystać z dwóch wyciągów – linowego i orczykowego

Wyciąg linowy jest idealny dla dzieci oraz osób, które dopiero uczą się jeździć na nartach. Długość stoku wynosi 80 metrów, posiada ski-busa (dowóz do wyciągu), na życzenie klientów może być otwarty po godzinie 18 oraz wynajęty na imprezy okolicznościowe. Dodatkowo urządzane są na nim gry i zabawy dla dzieci, a także zajęcia integracyjne dla dorosłych.

Wyciąg orczykowy ma długość 650 metrów. Stacja dolna znajduje się 430 metrów nad poziomem morza, stacja górna – 560.  Stok jest idealny dla zaawansowanych narciarzy oraz sportowców. Każdego roku odbywają się na nim zawody o Puchar Polczakówki

Oba wyciągi są sztucznie naśnieżane, oświetlone i ratrakowane. Przy korzystaniu z wyciągów otrzymuje się kartę, za którą uiszcza się kaucję zwrotną w wysokości 10 złotych. Ceny na wyciągu orczykowym sytuują się między 3 złotymi za jeden wyjazd (opcja ilościowa) i 65 złotymi za dzień jazdy (opcja czasowa). Na wyciągu linowym cena 10 przejazdów wynosi 7 złotych.

SZKOŁA NARCIARSKA


Na terenie stacji Polczakówka funkcjonuje licencjonowana przez PZN szkoła narciarska "Bit-Bort" Ski Team. Oferuje ona zarówno zajęcia indywidualne, jak i grupowe; prowadzone także dla obcokrajowców, którzy posługują się językiem angielskim, niemieckim lub rosyjskim, oraz kandydatów na instruktorów PZN. Lekcje prowadzone są na dwóch stokach: małym, przeznaczonym dla dzieci, młodzieży i początkujących narciarzy oraz dużym, gdzie uczą się osoby średnio zaawansowane i zaawansowane. Szkoła prowadzi także naukę jazdy na tyczkach i organizuje zawody (koszt 2 tysiące złotych plus VAT). Jedna godzina lekcyjna trwa 50 minut – najniższa stawka wynosi 60 złotych od osoby, najwyższa 140 od sześciu osób.

WYPOŻYCZALNIA


Działająca na terenie stacji wypożyczalnia oferuje szeroki asortyment sprzętu narciarskiego i snowboardowego różnych firm. Ponadto organizuje zawody, a także prowadzi sprzedaż, skup i wymianę używanego sprzętu. Ceny w wypożyczalni mieszczą się w przedziale od 2 do 40 złotych.

SERWIS


Stacja Polcza-kówka posiada również serwis, w którym oferowany jest szeroki wachlarz usług związanych z konserwacją i naprawą sprzętu narciarskiego i snowboardowego. Ceny w serwisie mieszczą się w przedziale od 5 do 100 złotych.

DODATKOWE ATRAKCJE


Na terenie stacji działają także takie obiekty jak sklep narciarski (oferujący sprzęt nowy i używany), punkt gastronomiczny (karczma przy dolnej stacji wyciągu) oraz parking (zlokalizowany obok karczmy).

DOJAZD I INFORMACJE


Do stacji Polczakówka można dotrzeć jadąc drogą nr 98 albo korzystając z busów, które odjeżdżają z dworca w Rabce-Zdroju (ul. Jana Pawła II) w kierunku Olszówki oraz Mszany Dolnej (przystanek docelowy znajduje się na wprost stoku). Najnowsze informacje można uzyskać odwiedzając stronę internetową  www.polczakowka.region-rabka.pl albo dzwoniąc pod jeden z numerów telefonicznych 0602 443 508 (szkoła "Bit-Bort"Ski Team), 0696 587 597 (wypożyczalnia sprzętu i serwis), 608 446 387 (wyciąg linowy).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz