czwartek, 14 marca 2013

Myślenice

Urlop to okres, w którym szukamy możliwości wypoczynku, relaksu, chcemy zaznać pełnej rekreacji. Możliwości są różne, zależne często od finansów, ale głównie od preferencji danej osoby. Jedni lubią morze, inni góry. A jeszcze inni - spokój, ciszę, naturalne środowisko i wypoczynek od szumu wielkiego miasta. Właśnie takie osoby mogą szczególnie zainteresować się Myślenicami i oferowanymi przez nie atrakcjami.

Ta położona w województwie Małopolskim miejscowość nie przyciąga głośnymi reklamami jakichś wielkich rozrywek, jednak zaplecze turystyczne jest tutaj rozbudowane wyjątkowo solidnie. Podstawę stanowi naturalna przyroda oraz wszelkiego typu szlaki i ścieżki (zarówno piesze, jak i rowerowe), ułatwiające obcowanie z nią.

Miłośnicy sportów znajdą w mieście liczne boiska, na których można pograć w siatkówkę, tenisa czy koszykówkę, zaś hala widowiskowo - sportowa oferuje interesujący program wydarzeń. Dla osób preferujących nieco bardziej nietypową aktywność, przygotowano trasy downhillowe oraz skatepark. Można również odwiedzić Myślenicki Park Przyrody, a w ramach odwiedzin np. pojeździć na quadach.

Dla wielbicieli wody przygotowano zarówno kąpielisko odkryte (ogólnodostępne, na rzece), jak i pływalnię miejską. Wędkarze świetnie odnajdą się na Myślenickim Łowisku Pstrągów. W takiej miejscowości nie mogło również zabraknąć atrakcji związanych z końmi. Mamy tutaj prężnie działającą szkółkę jazdy konnej, która nie tylko oferuje pełne lekcje, ale także umożliwia spędzenie miłego dnia czy całego weekendu. Na amatorów wspinaczki czeka z kolei ciekawie ulokowany park linowy. Atrakcji nie brakuje również zimą. Dla narciarzy i wielbicieli białego szaleństwa przygotowano stok na Górze Chełm, który nadaje się doskonale do nauki jazdy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz