niedziela, 17 marca 2013

Ścieżka edukacyjna w Rabce

Turyści przebywający w Rabce-Zdroju, którzy uwielbiają aktywny wypoczynek z pewnością chętnie skorzystają ze Ścieżki Edukacyjnej, którą odnajdą niedaleko centrum miasteczka . Wystarczy 15 minut spaceru, aby znaleźć się w środku lasu, którym prowadzi Ścieżka.

Jest to ponad dwukilometrowa trasa, którą można pokonać w ciągu godziny – idealna zatem na rodzinną przechadzkę. Spacerowicze odnajdą tu liczne przystanki, na których można wygodnie odpocząć.

Początek Ścieżki wyznaczony jest pięknym drewnianym pawilonem, który wyposażony jest w miejsce na grill, gdzie można zrelaksować się i przygotować do wycieczki. Odwiedzając poszczególne przystanki, zwiedzający mogą zdobyć interesujące informacje na temat występujących w okolicznych lasach gatunków drzew oraz żyjących w nich ptaków i zwierząt.

Po drodze, można napotkać również urokliwe oczko wodne, źródełko, studnię, moczary, a także wejść na punkt widokowy, z którego rozciąga się piękna panorama

Edukacyjna w Rabce jest bardzo ciekawa i malownicza, dlatego stanowi znakomitą propozycję na spędzenie spokojnego popołudnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz