poniedziałek, 26 listopada 2012

Stoki narciarskie w RabceRabka-Zdrój to jedno z najatrakcyjniejszych miast wypoczynkowych w Polsce. Wśród rozrywek oferowanych przez miejscowość są stoki narciarskie. Zimową porą zarówno ci mniej, jak i bardziej zapaleni narciarze i snowboardziści mogą spróbować swoich sił na rabczańskich stokach.

Na zagorzałych fanów zimowego szaleństwa czeka najdłuższa trasa zjazdowa w Rabce, znajdująca się na północnym stoku Maciejowej, 4 km od centrum Rabki. Trasa otwarta jest codziennie od godziny 9.00 do 22.00. Przygotowane są dwa wyciągi o różnych stopniach trudności: Maciejowa I, o długości 850 m, posiadająca trzy trasy zjazdowe dla klientów o różnym doświadczeniu oraz Maciejowa II, łatwa trasa mierząca 250 m, przeznaczona dla dzieci i początkujących.

Zjeżdżający mogą korzystać z kart punktowych lub czasowych. Cena jednego zjazdu na karcie punktowej wynosi 3,5 zł. Opłata za kartę czasową różni się w zależności od wyboru godzin zjazdów (najtańsze przejazdy są w godzinach 19.00 – 22.00 – 25 zł; za kartę całodzienną należy uiścić opłatę w wysokości 70 zł) lub czasu przeznaczonego na atrakcję (karta dwugodzinna kosztuje 35 zł, trzygodzinna – 40 zł, zaś czterogodzinna – 45 zł). Bilety ulgowe są zazwyczaj 5 zł tańsze. Na gości czeka grupa doświadczonych instruktorów, świetnie wyposażona wypożyczalnia sprzętu, namiot restauracyjny oraz duży parking. Chętni mogą wziąć lekcje w szkole narciarskiej.

Drugi wyciąg narciarski - U Żura, czeka w Chabówce. Szerokie, łagodne, oświetlone i oznaczone trasy są idealne dla rodzin z dziećmi. Dla najmłodszych przygotowany specjalnie wydzielony stok, pełen figurek zwierząt i zabawek. W ofercie znajduje się wyciąg orczykowy duży, o długości 350 m i wyciąg linowy mały mierzący 100 m. Początkujący narciarze mogą skorzystać z lekcji w szkole narciarskiej. Głód po zimowym szaleństwie zaspokoją punkty gastronomiczne. Jeden wyjazd dużym wyciągiem kosztuje 1,6 zł, zaś karnet 10-wyjazdowy można nabyć za opłatą 15 zł. Cena wyjazdu małym wyciągiem wynosi 0,8 zł, natomiast karnet na 10 wyjazdów – 7,5 zł. Dostępne są również karty czasowe.

3,5 km od Rabki-Zdrój, na północnym zboczu Grzebienia znajduje się trzeci stok – Polczakówki Ski. To nowoczesny ośrodek narciarski, oferujący wyciąg orczykowy o długości 650 m oraz wyciąg linowy mierzący 100 m. Na klientów czeka także wypożyczalnia sprzętu,parking, szkoła i serwis narciarski oraz zaplecze gastronomiczne.

Rabka-Zdrój jest doskonale przygotowana na dużych i małych fanów zimowych atrakcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz