środa, 14 sierpnia 2013

Lato z Radiem w Rabce

Już w najbliższą niedzielę (18 sierpnia) do Rabki  zawita  program Lato z Radiem  -  mieszkańców i wczasowiczów oczekuje wiele  atrakcji oraz spora dawka muzyki. Poprzednie odwiedziny miały miejsce w 2013 roku  (wówczas na  scenie na stadionie  miejskim wystąpiły takie gwiazdy jak  kabaret OT.TO, Kasia Kowalska czy Andrzej Piaseczny).

HISTORIA LATA Z RADIEM

Sezonowa audycja radiowej Jedynki po raz pierwszy pojawiła się w  1971 roku. Jej pomysłodawcą  był Aleksander Tarnawski. Pierwsze  imprezy koncertowe odbyły się na początku lat 90.,  zaś w 1995 roku został wydany pierwszy album z przebojami Lata z Radiem,  szybko zdobywając status Złotej Płyty. Z programem  związane były  takie osobistości jak Bogusław Kaczyński, Krystyna Czubówna, Andrzej Zalewski (od lat 90. do początku obecnego stulecia prowadził poświęcony pogodzie i  przyrodzie segment Ekoradio), Barbara Krafftówna, Krzysztof Kolberger, Irena Kwiatkowska czy Tadeusz Sznuk. Jedne z najbardziej rozpoznwalnych postaci radiowych, które są kojarzone z Latem z Radiem to Roman Czejarek i Zygmunt Chajzer. Sygnałem audycji jest - od roku 1971 - "Polka Dziadek", skomponowany pod koniec XIX wieku utwór, który bez trudu rozpozna chyba każdy radiosłuchacz. Program  ma  także swoją (zmienianą każdego roku) maskotkę - obecnie jest nią foczka.

RABKA 2013

Tym razem impreza odbędzie się na  placu targowym  przy ulicy Orkana (nieopodal kościoła pod wezwaniem św. Marii Magdaleny i szkoły podstawowej im. Władysława Orkana).  Poprowadzą ją wspomniany Roman  Czejarek, a  także Bogdan Sawicki i Katarzyna Rożej, która będzie kierowała relacją radiową. Zagrają zespoły Hamak  Band, Afromental oraz De Mono. W programie także wiele zabaw i konkursów. Start o godzinie 16. Wstęp na imprezę jest darmowy.

 

lato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz