piątek, 13 września 2013

Baseny i aquaparki w Małopolsce

Małopolska przyciąga turystów nie tylko pięknymi miastami, zabytkami i wspaniałym krajobrazem, ale także bogatą ofertą rekreacyjną. Poniższy artykuł przedstawi wybrane baseny i parki wodne, z których korzystać można na terenie województwa.

 

Część obiektów zostanie opisana w osobnych artykułach.

 

BASEN KĄPIELOWY W ANDRYCHOWIE - położony przy al. Adama Wietrznego, czynny sezonowo. Klienci mogą korzystać z trzech zbiorników: sportowego, rekreacyjnego i przeznaczonego dla dzieci. Dodatkowe atrakcje to działko wodne, gejzery, masaże karku, a także plac zabaw i boisko dla dzieci.

 

BASEN CAMENA W SKAWINIE – położony przy ulicy Żwirki i Wigury 11. Do użytku oddane zbiorniki sportowy i rekreacyjny. Dodatkowe atrakcje to bicze wodne, gejzery, zjeżdżalnia, sucha sauna oraz siłownia. Na terenie obiektu można także nabyć sprzęt pływacki w sklepiku. Basen działa codziennie od 6.30 do 22.15, ceny biletów od 5.50 do 10 zł.

 

CABAŃSKA FALA W CHRZANOWIE - obiekt przy ulicy Mydlanej 20. Baseny sportowy, rekreacyjny i przeznaczony dla dzieci czekają na klientów. Dodatkowo w ofercie sauna, siłownia, gabinet masażu, solarium oraz zjeżdżalnia i jacuzzi. Obiekt czynny codziennie od 6.30 do 21.45. Ceny biletów od 6 do 9 zł.

 

PŁYWALNIA DELFIN W WADOWICACH - położona przy ulicy Bałysa 1, oferuje baseny sportowy i rekreacyjny. Dodatkowe atrakcje to dwie wanny jazcuzzi, fińska sauna i zjeżdżalnia. Na terenie obiektu działają bar i kawiarnia oraz szkoła pływacka. Bilety od 3.80 do 9.80 zł. Pływalnia działa codziennie w godzinach od 6.16 do 21.45.

 

KĄPIELISKO NA POLANIE SZYMOSZKOWEJ – dokładny adres to Polana Szymoszkowa 2. Można korzystać z dwóch odkrytych basenów, a także zjeżdżalni (osobna dla dzieci), fontanny wodnej, boiska do siatkówki plażowej i wypożyczalni leżaków. Przy kąpielisku działa karczma. Ceny biletów od 10 do 22 zł. Działa w sezonie codziennie od 9 do 18.

 

PŁYWALNIA IMIENIA JANA KOTA W BOCHNI – obiekt znajduje się przy ulicy św. Leonarda 34. Do użytku oddano baseny sportowy oraz rekreacyjny. Klienci mogą ponadto korzystać ze zjeżdżalni, jacuzzi, gejzerów i biczów wodnych. Czynna codziennie od 6.30 do 21.30.

 

PŁYWALNIA BOSIR W BRZESKU – położony przy ulicy Wiejskiej 12 obiekt oferuje baseny sportowy i rekreacyjny (wyposażony w hydromasaże oraz parasol wodny) oraz wannę jazcuzzi (napełnianą w weekendy roztworem soli leczniczej). Dodatkowe atrakcje to zjeżdżalnie, dwie fińskie sauny , cztery boiska do grania w piłkę plażową, jedno do trenowania gry w piłkę nożną, klub fitness oraz siłownia. Ceny biletów od 4 do 13 zł. Obiekt jest czynny codziennie od 6.30 do 22.

 

PŁYWALNIA W LIMANOWEJ - położona przy ulicy Zygmuna Augusta. W ofercie baseny sportowy oraz szkoleniowo-rekreacyjny, a także brodzik dla dzieci. Dodatkowo dwie wanny jacuzzi oraz zjeżdżalnia. Na terenie obiektu można także skorzystać z bufetu, baru kawowego, kawiarenki internetowej, solarium, fińskiej sauny, siłowni, sali do gry w squasha, kręgielni z pobliskim barkiem oraz zajęć fitness. Ceny biletów od 8 do 14 zł. Obiekt czynny codziennie od 6 do 22 (baseny do 21.45, ostatnie możliwe wejście jest o 20.45).

 

PŁYWALNIA OSTIR W NIEPOŁOMICACH - obiekt zlokalizowany jest przy ul. Korczaka 5. Oferuje baseny sportowy i rekreacyjny (z masażerami i gejzerami). Dodatkowo dzieci korzystać mogą z brodziku. Pozostałe atrakcje to zjeżdżalnia i jacuzzi, a także restauracja, solarium, sauna, sala fitness i odnowy biologicznej i gabinet masażu. Na terenie pływali działa również szkoła pływacka. Ceny biletów od 3 do 5 zł. Obiekt czynny jest codziennie od 7 do 21.45.

 

PŁYWALNIA W NOWYM SĄCZU – obiekt znajduje się przy ulicy Kilińskiego 47. Klienci mogą korzystać z basenu sportowego oraz rekreacyjnego, który został wyposażony w przeciwprąd, bicz wodny oraz hydromasażery. Dodatkowe atrakcje to zjeżdżalnia i kompleks SPA, w skład którego wchodzą między innymi sauny (parowa i sucha). Ceny biletów od 4.50 do 8.50 zł. Pływalnia czynna jest codziennie od 6 do 22.

 

BASEN POD PLATANEM W BRZESZCZACH – znajduje się przy ulicy Ofiar Oświęcimia 39a. Oferuje zbiorniki sportowy i rekreacyjny (wyposażony w między innymi gejzer i masażera), wannę jacuzzi, zjeżdżalnię rurową, a także sauny fińską i rzymską oraz grotę solną, kawiarnię i siłownię. Obiekt otwarty codziennie od 7.30 do 22.30 (ostatnie wejście o 21.30, halę basenową opuszcza się na 10 minut przed zamknięciem obiektu).

 

PŁYWALNIA W SUCHEJ BESKIDZKIEJ – obiekt przy ulicy Zielonej 1. W ofercie baseny sportowy, rekreacyjny i dla dzieci. Dodatkowe atrakcje to zjeżdżalnia, sauna, jacuzzi dla ośmiu osób, a także zajęcia jogi, fitness, pilates, TBC, aerobik wodny oraz masaż MA-URI.

 

PŁYWALNIA W PROSZÓWKACH – znajduje się przy ulicy Proszówki 365 i oferuje dwa baseny – sportowy i rekreacyjny (w tym drugim bicze wodne). Dodatkowo klienci mogą korzystać z solankowego jacuzzi dla dziesięciu osób i zjeżdżalni. Przy pływalni funkcjonuje hotel. Ceny od 3.30 do 6.50 zł. Obiekt czynny codziennie od 8 do 22

 

PŁYWALNIA FALA OSIR W GORLICACH – obiekt znajduje się przy ulicy Sportowej 9. W ofercie znajdziemy basen sportowy oraz rekreacyjny (z hydromasażerami), a także zjeżdżalnię i suchą saunę. Dodatkowe atrakcje to solarium, wanna-spa oraz salon fryzjerski i oferujący dania z kuchni domowej bar kawowy. Na terenie pływalni działają szkoły pływackie oraz kluby: fitness i rekreacyjno-rehabilitacyjny ZDROWIE. Ceny biletów od 6 do 9 zł. Obiekt czynny jest codziennie od 6 do 22.

 

BASEN W TYLICZU - odkryty, mieści się przy ulicy Wolności 1. Oferuje basen rekreacyjny oraz mały basen dla dzieci. Do użytku oddano także plac zabaw, boiska (do siatkówki i badmintona), salon gier, bawialnię, grill-bar i ogródki gastronomiczne. Klienci mogą skorzystać z dużego parkingu. Ceny biletów od 8 do 15 zł. Obiekt działa tylko w sezonie, w godzinach od 11 do 18.

 

PŁYWALNIA OSIR W ZABIERZOWIE - położony przy ul. Kolejowej 15a działa przez cały tydzień (do piątku od 6.15 do 22, w weekendy od 9 do 21; należy pamiętać, że w tygodniu czas rezerwują sobie szkoły). Bilety od 6 do 10 zł. Oprócz basenu sportowego można korzystać z jacuzzi, fińskiej sauny, a także siłowni, gabinetu masażu, solarium oraz hali sportowej. Na pływalni prowadzone są lekcje pływackie.

 

AQUAPARK W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ – obiekt mieści się przy ulicy Sportowej 4. Klienci mogą tam korzystać z basenów sportowego oraz rehabilitacyjno-rekreacyjnego, a także z brodziku dla dzieci. Dodatkowe atrakcje to zjeżdżalnie, gejzery, whirpool, sauna, solarium, siłownia oraz salon masażu. Obiekt działa codziennie od 7 do 22. Z basenu odkrytego można korzystać tylko w sezonie letnim, w godzinach od 10 do 20.

 

AQUA PARK ZAKOPANE – znajduje się w Zakopanem przy ulicy Jagiellońskiej 1. Czynny do 8 do 21 (poniedziałek-czwartek, niedziela) oraz od 8 do 22 (piątek-sobota). Oprócz kilku basenów (z jednego można podziwiać Giewont i Tatry Zachodnie) do użytku oddane zostało pięć zjeżdżalni oraz brodzik dla dzieci i sześć wanien jacuzzi. Dodatkowe atrakcje to sauny i kręgielnia. W pobliżu obiektu znajdują się punkty noclegowe.

 

AQUAPLANET – mieści się w Trzebini przy ulicy Kruczkowskiego 10a. Oprócz basenów oferuje sauny, siłownię oraz komorę krioterapiczną. Na terenie obiektu znajduje się kawiarnia oraz parking.

 

PARK WODNY SOLAR – zlokalizowany w Szczawnicy przy ulicy Zdrojowej 4, działa przy Hotelu Solar Spa. Klienci mogą korzystać z basenów, brodziku dla dzieci, zjeżdżalni, dzikich źródeł, masaży, łaźni, a także centrum Spa. Obiekt czynny codziennie od 10 do 21, bilety w przedziale od 8 do 16 zł.

 

AQUAPARK KOCIERZ – znajduje się w Andrychowie przy ulicy Beskidzkiej 206. Działa w lecie w godzinach od 9 do 19. Ceny biletów w przedziale 10-20 zł. Przy Aquaparku znajdują się – wchodzące w skład jednego kompleksu – centrum Spa oraz Hotel.

 

 

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz