środa, 5 września 2012

Rabka Zdrój miastem dzieciRabka-Zdrój jest kojarzona przede wszystkim jako duży ośrodek wypoczynkowo-uzdrowiskowy. Nie można jednak zapominać, że ze względu na obecność licznych sanatoriów dla dzieci, rodzinny park rozrywki „Rabkoland” oraz inne liczne atrakcje, jest to miasto wyjątkowo przyjazne najmłodszym.

Rabka-Zdrój od zawsze była miejscem kojarzącym się dzieciom dobrze. To w tutejszych uzdrowiskach dochodziły one do zdrowia, korzystając z uroku i walorów tego miasteczka i czując się tu jak w domu. Ze względu na fakt, że dzieci stanowiły dużą część przebywającej w uzdrowisku populacji, w Rabce-Zdroju na przełomie lat powstawały coraz to nowe atrakcje i udogodnienia dla najmłodszych.

Miasto posiada własną, świetnie prosperującą scenę teatralną, której dominującym przedstawicielem jest teatr lalek „Rabcio”. Ponadto w Rabce-Zdrój, przed zabytkowym budynkiem czynnej stacji kolejowej, zwanej obecnie Domem Świętego Mikołaja, stanął pomnik św.Mikołaja. Chociaż sam pomnik, a zwłaszcza jego lokalizacja, wzbudza w mieście wiele kontrowersji, to jednak na stałe wpasowała się już w krajobraz Rabki-Zdrój.

Podobnie jest w przypadku cieszącego się dużą popularnością rodzinnego parku rozrywki „Rabkoland”. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą tam liczne atrakcje, umilające pobyt w Beskidzie Wyspowym oraz będące kolejnym powodem, dla którego Rabka-Zdrój jest dobrze prosperującą miejscowością turystyczną.

Rabka-Zdrój jest oficjalnie miejscem przyjaznym dzieciom, od czasu gdy w roku 1996 została nazywana „Miastem Dzieci Świata”. Tytuł ten został nadany tej miejscowości przez Wojewodę Małopolskiego na wniosek Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Również w 1996 roku zostało utworzone na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Rabce Muzeum Orderu Uśmiechu. Obecnie jednak zostało ono przeniesione do nowej siedziby na terenie rodzinnego parku rozrywki „Rabkoland”, gdzie znajduje się również Muzeum Polskich Rekordów i Osobliwości. W związku z tytułem nadanemu miastu, Rabka-Zdrój jest miejscem organizowania Światowych Zlotów Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz