czwartek, 11 października 2012

Górnośląski Ośrodek Rehabilitacji Dzieci w Rabce-Zdroju

Niniejszy artykuł jest ostatnim z serii dotyczących obiektów sanatoryjnych na terenie Rabki. Będzie on poświęcony placówce takiej jak Górnośląski Ośrodek Rehabilitacji Dzieci w Rabce-Zdroju. Nazywany potocznie GORDem lub Szebestą (od nazwiska patrona, doktora Adama Szebesty) mieści się na skraju Gorczańskiego Parku Narodowego (konkretnie przy ulicy Dietla 5) i zaprasza przez cały rok.

OFERTA



Górnośląski Ośrodek Rehabilitacji Dzieci w Rabce-Zdroju oferuje turnusy usprawniająco-rekreacyjne. Jest to placówka idealna dla osób z dysfunkcją narządu słuchu i schorzeniami laryngologicznymi, z upośledzeniem umysłowym czy chorobą psychiczną lub nerwicą, z epilepsją, z chorobami układów moczowo-płciowego, oddechowego i pokarmowego, a także wątroby, z wadami postawy lub alergiami. Prowadzone są ćwiczenia terapeutyczne, usprawniające i usprawniająco-rekreacyjne, zarówno w specjalnych pomieszczeniach (między innymi na basenie), jak i na świeżym powietrzu, gdzie możliwe jest leczenie przez kontakt z przyrodą (tutaj należy wspomnieć o spacerach). W każdym przypadku zajęcia prowadzą lekarze specjaliści oraz dyplomowani rehabilitanci. Lokalna stołówka uwzględnia diety takie jak cukrzycowa, bezglutenowa, niskotłuszczowa, wątrobowa czy wegetariańska.

INNE ATRAKCJE



GORD posiada siłownię, salę gimnastyczną, kryty basen, boisko, plac zabaw dla dzieci, a także grill oraz ogródek. Dodatkowo są oddane do użytku takie pracownie jak biblioteka czy sala komputerowa. Możliwe jest także organizowanie dyskotek dla pensjonariuszy. Samochody mogą parkować na terenie ośrodka; dla kierowców przygotowano utwardzoną nawierzchnię dojazdową.

KONTAKT



Górnośląski Ośrodek Rehabilitacji Dzieci w Rabce-Zdroju zaprasza na swoją stronę internetową – www.scru.pl – na której to znajdują się zawsze świeże i dokładne informacje. Można je także uzyskać dzwoniąc pod jeden z numerów telefonicznych: 018 267 63 00 lub 018 267 61 49.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz