poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Wyciąg w Spytkowicach

Kompleks Wypoczynkowo-Konferencyjny "Beskid Spytkowice" w swojej szerokiej ofercie (spa, centrum rehabilitacyjne i konferencyjne) przygotował także coś dla narciarzy i innych miłośników białego szaleństwa w różnym wieku. Ratrakowany, oświetlony, zabezpieczany przez goprowców i korzystający ze sztucznego naśnieżania stok zaprasza.

WYCIĄG W SPYTKOWICACH


Klienci mogą skorzystać z wyciągu orczykowego o  długości 380 metrów, a także ze specjalnego wyciągu, który został przeznaczony do nauki jazdy (łatwa trasa koło niego liczy 80 metrów). Dodatkowo – od 2008 roku – oddana do użytku została także czteroosobowa kolejka krzesełkowa o długości 714 metrów. Wzdłuż niej biegnie średnio trudna trasa o długości około 720 metrów. Łączna przepustowość wszystkich tras wynosi 3 tysiące osób na godzinę. Istnieje możliwość zakupienia kart i karnetów godzinnych, dobowych, kilkudniowych oraz tygodniowych.

WYPOŻYCZALNIA


Połączona z serwisem wypożyczalnia Kompleksu "Beskid Spytkowice" oferuje szeroki wachlarz usług (ostrzenie, smarowanie, regeneracja, montaż wiązań i tak dalej) oraz dostępnego sprzętu (pochodzące od różnych producentów narty carvingowe i snowboardy, a także gogle, rękawice, jabłuszka, sanki, tyczki czy fotokomórki)

SZKOŁA NARCIARSKA W SPYTKOWICACH


Na terenie kompleksu działa także licencjonowana szkoła narciarska, prowadzona przez doświadczonych studentów i absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego, będącymi także ratownikami GOPR. Szkoła prócz zajęć indywidualnych i grupowych przygotowuje również kompleksowe treningi, a także zawody. Kosz jednej (trwającej 55 minut) lekcji wynosi odpowiednio 65 złotych (za jedną osobę), 100 (za dwie osoby) i 130 (za trzy).

PRZEDSZKOLE ZIMOWE


Kompleks "Beskid Spytkowice" przygotował dla najmłodszych klientów specjalne pomieszczenie, w którym – w razie braku odpowiedniej pogody – mogą oni (pod okiem doświadczonych opiekunów) miło spędzić czas. Wśród innych proponowanych atrakcji jest lepienie bałwana, zabawa na sankach i jabłuszkach, a także prowadzona przez instruktorów nauka jazdy na specjalnej "oślej łączce".

INNE ATRAKCJE


"Beskid Spytkowice" to nie tylko stacja narciarska, lecz wiele innych atrakcji, takich jak centrum konferencyjne, ośrodek rehabilitacyjny, spa, basen, siłownia oraz karczma góralska, a także grill w szałasie. Klienci, którzy mają w planach coś więcej niż samo tylko szusowanie mają zatem w czym wybierać. Znajdujący się przy kompleksie parking jest bezpłatny.

DOJAZD I KONTAKT


Kompleks położony jest 600 metrów od drogi Kraków – Chyżne (przejeżdżając przez Zabornię w Rabce należy skręcić w prawo), pomiędzy Gorcami i Pasmem Babiogórskim. Wszelkie niezbędne informacje kontaktowe (połączenia z odpowiednimi sekcjami i poszczególne adresy mailowe – do rezerwacji czy zadawania pytań), a także najnowsze informacje (wraz z obecną sytuacją na stoku) można znaleźć na stronie nartyspytkowice.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz