czwartek, 16 sierpnia 2012

Narty Rabka Zdrój

Jeśli chodzi o narty Rabka-Zdrój oddała miłośnikom białego szaleństwa - zarówno turystom, jak i mieszkańcom miasta czy okolic - do użytku trzy wyciągi. Są to Maciejowa (przy końcu ulicy Poniatowskiego, dzielnica Słone), Polczakówka (dzielnica Rabka-Zaryte) oraz U Żura (Chabówka koło Rabki).Gdy zaczyna się sezon na snowboard oraz narty Rabka-Zdrój przeżywa prawdziwe zatrzęsienie osób, które chcą skorzystać z jednego z tych wyciągów. Narciarze i snowboardziści otrzymują szeroki wybór stoków do szusowania, zależnie od wieku i umiejętności jeżdżącego (są więc stoki dla początkujących, średnio zaawansowanych, a także zaawansowanych). Istnieje także możliwość wyboru pomiędzy wyciągami linowym, orczykowym.

Narty Rabka Zdrój - atrakcje


Dodatkowymi atrakcjami, a także z całą pewnością ułatwieniami dla klientów (szczególnie dla tych będących w Rabce na wczasach oraz przyjeżdżających rodzinami lub grupami zorganizowanymi) są szkółki narciarskie z chętnymi do współpracy instruktorami, dobrze zaopatrzone wypożyczalnie nart i snowboardów, serwisy naprawcze, parkingi oraz punkty gastronomiczne i zaplecze sanitarne.

Do każdego z wyciągów można się łatwo dostać za pomocą komunikacji miejskiej lub podmiejskiej (busy oraz taksówki). Wyciągi są dobrze oświetlone i czynne aż do późnych godzin wieczornych, co umożliwia skorzystanie z nich nawet tym osobom, których plan dnia jest wyjątkowo napięty.

W kolejnych artykułach zostaną w większym stopniu przybliżone poszczególne (działające obecnie) wyciągi, by na hasło narty Rabka-Zdrój każdy odwiedzający mógł wiedzieć który i dlaczego powinien wybrać.

Nieczynne wyciągi w Rabce


Warto jeszcze przy okazji wspomnieć tutaj także nieczynne już niestety wyciągi. Będą to: Krzywoń (ulica Zakopiańska), Pod Kaplicą (Aleja Tysiąclecia) oraz na Na Wyspie (okolice ulicy Norwida). Choć wyłączone już od dłuższego czasu z użytkowania, są z całą pewnością źródłem wielu wspomnień dla tych narciarzy (czy to przyjezdnych, czy okolicznych), którzy mieli możliwość jeszcze z nich skorzystać.

Wyciąg w Spytkowicach


Ponadto, w jednym z kolejnych artykułów, zostanie przedstawiony (w niczym nie ustępujący rabczańskim punktom) wyciąg w Spytkowicach, który wchodzi w skład Kompleksu Wypoczynkowo-Konferencyjnego Beskid Spytkowice.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz