wtorek, 21 lipca 2015

Odpust w parafii św. Marii Magdaleny 2015

W dniu jutrzejszym - 22 lipca - "dolna" parafia przeżywa odpust związany ze wspomnieniem swojej patronki świętej Marii Magdaleny. Ewangeliczna bohaterka, od czasów Średniowiecza identyfikowana z kobietą, która namaściła stopy Chrystusa oraz Marią z Betanii, czczona była w wielu miejscach - wiele ośrodków kultu znajduje się na terenie Francji, w tym domniemany grobowiec świętej w Saint-Maximin-la-Sainte-Baume. W Polsce - prócz Rabki - kościół pod jej wezwaniem znajduje się między innymi w Warszawie i Biłgoraju. Święta patronuje zakonom kobiecym w Prowansji, Sycylii i Neapolu, a także uczniom i studentom, kobietom, więźniom fryzjerom czy sprowadzonym na złą drogę.

Msze odpustowe sprawowane będą wedle porządku niedzielnego (poza Mszą o 12.30). Suma z procesją Eucharystyczną o 11 - będzie jej przewodniczył (i kazanie wygłosi) nasz rodak ks. dr Marcin Cholewa.

W tym samym dniu w Muzeum Orkana od 10 do 17 odbywać się będzie kiermasz regionalny, połączony z prezentacją rzemiosła ludowego. O 11.30 wystąpi kapela "Robcusie".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz