wtorek, 30 kwietnia 2013

Japoński Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Po raz trzeci już w odbędzie się w Rabce Japoński Dzień  Dziecka.  Organizatorami imprezy są  - jak w poprzednich latach - Akademia  Sztuk     Walki Tengu oraz Ośrodek Rozwoju Osobistego MEM. Wydarzenie będzie trwało trzy dni - od 3 do 5 mają. Wstęp jest bezpłatny.

 

 

ATRAKCJE

Planowane są rozliczne atrakcje - wykłady o kulturze i historii Japonii, warsztaty dla dzieci i młodzieży, konkursy tematyczne oraz pokazy kina  japońskiego. Będzie także możliwość obejrzenia  i wzięcia udziału w treningu kenjutsu i aikijujutsu. Wydarzenia te będą odbywać się na sali gimnastycznej II LO im. ks. Józefa Tischnera (ul. Kościuszki 9, 10-15 minut drogi od dworca busów przy ulicy Jana Pawła II), koło Grzybka w Parku Zdrojowym oraz w Ośrodku MEM przy ulicy Orkana 37, numer mieszkania 2 (około 5 minut drogi od pomnika św. Mikołaja przy dworcu PKP).

 

PIĄTEK

Na piątek (3 maja) przewidziany jest wykład o seppuku (Ośrodek MEM, początek 17  - zakończenie 18) oraz pokaz filmowy (również Ośrodek, początek 20 - zakończenie 23).

 

SOBOTA

Większa część imprezy odbywa się tego dnia (4 maja) pod Grzybkiem - od 9.30 do 12.30 warsztaty dla dzieci i młodzieży, od 12.30 do 13 konkursy wiedzy o Japonii, od 14 do 16 otwarty trening kenjutsu. Kolejne atrakcje - wykład o świętach japońskich oraz kolejne pokazy filmowe - będą organizowane w Ośrodku MEM (od 17 do 19 i od 20 do 22).

 

NIEDZIELA

Ostatniego dnia (5 maja) od 9.15 do 10.45 na sali gimnastycznej w liceum im. ks. Tischnera odbędzie się rodzinny trening aikijujutsu, natomiast po południu (w Ośrodku MEM) ostatni wykład, poświęcony Japońskim Dniom Dziecka (17-18) oraz zamykający imprezę pokaz filmowy (20-22).

 

 

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz