wtorek, 27 marca 2012

Zagospodarowanie turystyczne Rabki Zdrój

Rabka-Zdrój swym zagospodarowaniem turystycznym mogłaby stanowić wzór dla niejednej miejscowości uzdrowiskowej. Przybywający tutaj kuracjusze mają do swej dyspozycji wszystko to, co pozwala zapewnić udany i przyjemny pobyt w tym znanym, górskim kurorcie. Chociaż Rabka-Zdrój rozwinęła się jako uzdrowisko, i działalność uzdrowiskowa w dalszym ciągu stanowi tu podstawę, nie zaniechano działań na rzecz turystyki, jej promocji i rozwoju.

Powstające tu nowe atrakcje mają uprzyjemniać czas nie tylko dzieciom przebywającym w tutejszych sanatoriach. Nowe obiekty powstają z myślą o całych rodzinach, przyjeżdżających w te strony na wczasy. To z myślą o nich powstała w ostatnich największa atrakcja miasta – największy w Małopolsce park rozrywki „Rabkoland” oraz liczne place zabaw w parku zdrojowym i jego najbliższym otoczeniu.

Współczesna Rabka-Zdrój to już nie tylko kuracjusze – to również turyści, którzy odwiedzają tę miejscowość w poszukiwaniu nowych wrażeń, spragnieni pięknych widoków i wypoczynku. Rabka jest w stanie spełnić wszystkie te oczekiwania, które stawia przed miejscowością wypoczynkową współczesny turysta.

Uzdrowisko Rabka zdrój


Uzdrowisko jest bardzo dobrze zagospodarowane pod względem nie tylko potrzeb osób przybywających tu na leczenie, ale również turystów i wczasowiczów. Oprócz sanatoriów i zakładów leczniczych znajdziemy tu wiele obiektów mających służyć zwykłym wczasowiczom. Obszerna baza noclegowa oraz rozbudowane zaplecze gastronomiczne są w stanie zmierzyć się nawet z największym napływem wczasowiczów. Tutejsze bary, kawiarnie i restauracje tętnią życiem, a dobrze zaopatrzone sklepy sprawiają, że o wyżywienie w Rabce martwić się nie trzeba.

Noclegi Rabka Zdrój


Podobnie rzecz wygląda w przypadku noclegów. Oferta jest bogata. Na turystów czekają ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty oraz kwatery prywatne. Ceny i standard noclegów są zróżnicowane, zatem każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Rozwojowi turystyki w Rabce sprzyja przede wszystkim jej atrakcyjne położenie u stóp Gorców i Beskidu Wyspowego. To właśnie ono przyciąga w te strony najliczniejszą grupę turystów – miłośników gór i pieszych wędrówek. Rabka-Zdrój spełnia również ich oczekiwania, które wcale nie są wygórowane, a jednak w wielu innych rejonach zaniedbywane. Chodzi przede wszystkim o szlaki turystyczne: o ich ilość i stan, w jakim się znajdują.

Szlaki Turystyczne w okolicach Rabki Zdrój


Kto błądził po górach, wie, jak ważne jest dbanie o szlaki turystyczne. W rejonie Rabki problemów ze zniszczonymi czy źle wyznaczonymi trasami nie ma. Turyści mają do wyboru wiele ciekawych tras. Z samej Rabki-Zdroju prowadzą szlaki na Luboń Wielki oraz na Turbacz, Maciejową i Stare Wierchy.

Dla mniej aktywnych dostępny jest szlak spacerowy prowadzący do drewnianego kościółka na Piątkowej Górze oraz Leśna Ścieżka Edukacyjna na terenie „Uroczyska Krzywoń”, która znajduje się w pobliżu ścisłego centrum Rabki. Tym najmniej aktywnym sporo przyjemności dostarczyć może spacer po samej Rabce, gdyż tutejszy Park Zdrojowy jest bardzo dobrze utrzymany.

W myśl zasady głoszącej, że „dla każdego coś miłego”, Rabka-Zdrój zadowoli wszystkich: bogatszych i mniej zamożnych, kuracjuszy i urlopowiczów, małych i dużych, piechurów i tych mniej aktywnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz