poniedziałek, 27 stycznia 2014

Ferie zimowe w Rabce - 2014

Już 3 lutego rozpoczną się w Rabce (i nie tylko) ferie zimowe.  Jakie atrakcje czekają na wypoczywających mieszkańców oraz przyjezdnych?

MISTRZOSTWA SZACHOWE

Od 1 do 5 lutego w ośrodku wypoczynkowym "Sokolica"  przy ul. Garncarskiej 4 odbywać się będą podhalańskie mistrzostwa dzieci i młodzieży w grze w szachy. Szczegółowe informacje dotyczące zapisywania się można uzyskać pod numerem telefonu 182676626.

FILMOWE FERIE

Galeria Pod  Aniołem (Parkowa 5) organizować będzie pokazy filmowe. Wstęp bezpłatny. Proponowane tytuły to "Incepcja"  (3 lutego), "Kac Vegas" (4  lutego), "Diabeł ubiera się u Prady"  (7  lutego), "Alicja w Krainie Czarów" (10 lutego), "Czarny łabędź" (11 lutego) i "August Rush" (15 lutego). Start seansów o 19.

TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ

Propozycja dla młodzieży z Gminy Rabka-Zdrój. Turniej rozgrywany będzie w Szkole Podstawowej im. Władysława Orkana. 3 lutego zagrają uczniowie klas 4, 4 - klas 5, 5 - klas szóstych, zaś 6 - gimnazjaliści. Start zawsze o godzinie 9. Drużyny w składzie trzech zawodników plus bramkarz można zgłaszać mailowo (sport@rabka.pl) albo telefonicznie. (182691550).

RODZINNE FERIE Z RADIEM RDN MAŁOPOLSKA

8  lutego w Amfiteatrze odbędzie się impreza plenerowa Radia RDN. W jej ramach planowane są konkursy z nagrodami. Start o 10, wstęp bezpłatny.

SPOTKANIE Z ALPINISTĄ

11 lutego w Galerii Pod Aniołem będzie można spotkać podróżnika i alpinistę Marka Żołądka. Początek spotkania o 16.

RECITAL ILUZJONISTYCZNY

12 lutego Galeria zaprasza znowu - tym razem do wzięcia udziału w edukacyjnym teatrze magicznym Łukasza Podymskiego. Pokaz rozpoczyna się o 16.30. Bilet wstępu kosztuje 10 zł.

POSIADY GORCZAŃSKIE

13 lutego w Galerii odbędą się jubileuszowe posiady gorczańskie, upamiętniające trzydziestą rocznicę śmierci lokalnej poetki Antoniny Zachary-Wnękowej.  Spotkanie rozpocznie się o 16.

SPEKTAKLE TEATRALNE

Zaprasza Teatr "Chrząszcz w trzcinie". 14 lutego planowane są spektakle dla dzieci - "Bam Bam" (16.00)  i dla dorosłych - "Sztuka kompromisu" (19.00). 23 odbędzie się  kolejne przedstawienie dla dzieci - "O! Wlazł kotek na płotek!" (11.00). Ceny biletów - 25 zł rodzic, 15 zł dziecko (14 lutego) oraz 15 zł dorosły, 10 zł dziecko (23 lutego). Spektakle odbywać się będą w Galerii.

KONCERT WALENTYNKOWY

Również 14 lutego (Walentynki) w Amfiteatrze odbędzie się koncert Lidii Jazgar i Ryszarda Brączka. Będzie on połączony z finałem XXII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Serduszkowy wiersz". Wstęp na imprezę jest bezpłatny, startuje ona o 15.

WERNISAŻ WYSTAWY "ZAKOCHAĆ SIĘ W NATURZE"

15 lutego o 16 odbędzie się w Galerii wernisaż wystawy "Zakochać się w naturze". Prezentowane  będą prace artystki Marii Posłusznej z Bielska-Białej.

ZAJĘCIA W FITNESSLANDZIE I NA LODOWISKU

Fitnessland przy ul. Podhalańskiej 4 oraz lodowisko przy ul. Jana Pawła II również zapraszają do skorzystania ze swoich ofert, szczególnie tych kierowanych do młodzieży szkolnej i gimnazjalnej, a także dzieci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz