niedziela, 27 października 2013

Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny w Rabce

Kończy się październik,  niebawem rozpocznie listopad... Okres zadumy i refleksji  nad grobami naszych bliskich i przyjaciół. Osobom, które przybywają do Rabki na Uroczystość  Wszystkich Świętych  oraz  Dzień Zaduszny podajemy kilka  przydatnych informacji.

MSZE ŚWIĘTE

 

1  listopada Msza Święta na cmentarzu przy ul. Orkana będzie sprawowana o 13.30,  zaś na cmentarzu na Zaborni o 14 (tam też o godzinie 14.30 zostanie odprawiona Msza w Dzień  Zaduszny). W kościołach parafialnych można uczestniczyć w następujących Mszach:

 

1 listopada

Parafia św. Marii Magdaleny - 6, 8, 9.30, 11, 16 i 18.30.
Parafia św.  Teresy - 7, 9 , 10.30, 12, 17.

2 listopada

Parafia św. Marii Magdaleny  - 6.30, 7, 7.30, 8, 9.30, 17.30.
Parafia św. Teresy - 7, 9, 10.30, 15.30, 17 (po Mszy o 10.30 procesja żałobna wokół kościoła).

 

W piątek 1 listopada NIE  obowiązuje wstrzemięźliwość  od pokarmów mięsnych.

PARKOWANIE POJAZDÓW

 

Przy ul. Orkana będzie w dniu 1 listopada obowiązywał zakaz parkowania. Kierowcy proszeni są o zostawienie swoich pojazdów przy pobliskich ulicach (Roztoki, Pocztowa, Brzozowa), przy dworcu PKP (parking koło stacji  benzynowej) i koło tężni, na parkingach przy ul. Kilińskiego, koło Starej Szkoły przy  ul. Podhalańskiej oraz na parkingu przy ul. Jana Pawła II, a także na terenie domów handlowyh Adaś i Carrefour. 


ZACHOWANIE PORZĄDKU

 

Przypominamy o zachowaniu porządku w  obrębie cmentarza, wyrzucanie śmieci w miejscach do tego przeznaczonych i nie zapychaniu na siłę pełnych już pojemników. W okolicach obu cmentarzy mają działać specjalne patrole Straży Miejskiej oraz policji, które mają pilnować spokojnego porządkowania poszczególnych grobowców, a także odstraszać ewentualnych złodziei zniczy i wieńców.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz