piątek, 28 czerwca 2013

Biblioteki w Rabce

Książka jest dobra o każdej porze roku. Gdy wyczerpie się już zasoby własnego księgozbioru zawsze można skorzystać  ze  zbiorów bibliotecznych. Miejsca te, prócz naprawdę  pokaźnej liczby tytułów na  półkach, posiadają także niepowtarzalną atmosferę, która zachęca do wielokrotnych odwiedzin.

 

MIEJSKA  BIBLIOTEKA PUBLICZNA

Najstarsza (działa od  1911 roku), najbardziej znana i dla  wielu najbardziej klimatyczna. Mieści się obecnie w willi "Warszawa" przy ulicy Orkana,  poniżej Urzędu Miasta, tuż  przy kawiarni Mon Ami oraz Zakładzie Przyrodoleczniczym i działa przez cały rok, od poniedziałku do piątku. Godziny udostępniania zbiorów są następujące -  w poniedziałek między 12 a 16, we wtorek i piątek  od  10 do 17.30,  zaś w środę i czwartek  od 9 do  16.  W bibliotece znajdują się dwa  oddziały - dziecięcy (na lewo od wejścia) oraz dla młodzieży i dorosłych (na prawo). Na terenie obiektu można także skorzystać z komputera z dostępem do Internetu oraz z czytelni, w której znajdują się także ostatnie numery najbardziej znanych czasopism (jest ona umieszczona  w dziale dla dorosłych). Oprócz tradycyjnych książek dostępne są także audiobooki, przeznaczone  dla osób niewidomych i mających problemy ze wzrokiem. Możliwe jest skorzystanie z witryny internetowej biblioteki (www.biblioteka.rabka.pl) oraz  (w godzinach otwarcia) z katalogu on-line (http://83.16.136.194/cgi-bin/libraopac.dll).

BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA

Mieści się w  Liceum Ogólnokształcącym im. Eugeniusza Romera przy ul. Jana Pawła II (naprzeciwko deptaka przy Kawiarni Zdrojowej,  około 5  minut  drogi od dworca busów). Wejście do  niej znajduje  się  po  drugiej stronie budynku szkoły; należy najpierw wejść na  teren placówki, a następnie skręcić w lewo. Biblioteka czynna jest przez cały rok, od poniedziałku do piątku (za wyjątkiem środy, która jest dniem wewnętrznym). W okresie nauki szkolnej (od  września do czerwca) zbiory udostępniane są od 10 do 17, natomiast przez wakacje od 8.30  do 15. Oprócz książek możliwe  jest także wypożyczanie materiałów audiowizualnych. W połączonej z  wypożyczalnią czytelni można korzystać ze stanowisk komputerowych (z dostępem do Internetu). Oferowane zbiory to przede wszystkim materiały edukacyjne, jednak na dobrą sprawę każdy  może znaleźć tam coś dla siebie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz