poniedziałek, 28 września 2015

Trzecia Gala Kulturowego Gościńca

Już po raz trzeci rabczańskie Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec zaprasza na wielką jesienną galę - występy artystyczne, projekcje filmowe z cyklu "Rabczanie znani i mniej znani" oraz promocję rocznika "Zeszyty Rabczańskie". Jak zwykle miejscem spotkania będzie Teatr "Rabcio".

W tym roku zagra istniejący od 1992 roku zespół Kroke z Krakowa, prezentujący muzykę z gatunku world music. Artyści współpracowali m.in. z Edytą Geppert i Peterem Gabrielem, ich piosenka "The Secrets of Life Tree" trafiła na soundtrack filmu Davida Lyncha "Inland Empire", a w bieżącym roku ich płyta "Ten" została nominowana do Fryderyków w kategorii "Album roku muzyka korzeni".

W cyklu poświęconym nieszablonowym osobom, które zapisały się w historii naszego miasta widzowie zobaczą filmy, których bohaterami będą lekarze dr Marian Leszczyński i prof. dr hab. Stanisław Mlekodaj oraz prezes fundacji "You Can Be My Angel" Katarzyna Romanowska. Zwiastuny dostępne są na stronie internetowej stowarzyszenia. W minionych latach powstały odcinki poświęcone m.in. Ewie Owsiany, Jerzemu Koleckiemu czy Janowi Cieplińskiemu.

W podwójnym (3-4) numerze "Zeszytów..." będzie można przeczytać m.in. o geologii Rabki, straży pożarnej w roku 120. jubileuszu, cmentarzu Armii Radzieckiej, rabiańskich kowalach, duszpasterstwie po stanie wojennym czy poznać uwagi konserwatorskie na temat dworca PKP. W dwóch artykułach wspomniana będzie także zmarła polonistka Maria Białoń.

Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę - 3 października. Początek o 17. Wstęp wolny.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz