środa, 14 maja 2014

Noc Muzeów w Rabce 2014

Noc Muzeów to  cykliczna impreza, w ramach której  ośrodki takie jak muzea,  galerie sztuki czy podobne instytucje zajmujące się promowaniem kultury umożliwiają darmowe oglądanie zbiorów czy korzystanie z dodatkowych atrakcji. Pierwsza taka Noc odbyła się  w Berlinie w 1997 roku. Polska dołączyła do imprezy w  2003  roku; można było wówczas za darmo zwiedzić Poznańskie Muzeum Narodowe. Rok później odbyła się pierwsza Noc w  Krakowie.

Rabka dołączyła rok temu. W bieżącym Muzeum Władysława  Orkana, czyli  Stary Kościółek znowu otwiera  się na gości. Co będzie czekało na zwiedzających?

Wszystko rozpocznie  się 17 maja (najbliższa sobota) o 18. O  godzinie 18.30 etnolog Małgorzata Wójtowicz-Wierzbicka wygłosi prelekcję pod tytułem "Gdzie diabeł nie może tam babę pośle",  poświęconą czarownicom.

O 20 Teatr Ludowy im. Franciszka Macioła  ze Skomielnej Białej wystawi sztukę  Juliana Reimschussela "Piekielnica".

O 21 odbędzie się koncert Agaty Siemaszko i Kuby "Bobasa" Wilka, zaś na zakończenie goście będą świadkami premiery słuchowiska "O dzielnej Marynie, Bacy Bulandzie i zębach z rabczańskiego kościółka". Warto dodać, że zostało ono zrealizowane w ramach projektu "Zabookowani w sztuce".

Dodatkowo będzie możliwość obejrzenia słynnego już filmu Studia  Grades "Zabawki  ludowe", który  stworzony został do promowania zeszłorocznej wystawy w Kościółku.

"ZABAWKI LUDOWE"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz