czwartek, 17 kwietnia 2014

Obchody Triduum Paschalnego w Rabce - 17-19 kwietnia 2014

Wielki Post dobiega końca, rozpoczynają się niezwykle ważne dla członków Kościoła Katolickiego dni. Poniżej przedstawiamy harmonogram wydarzeń Triduum Paschalnego dla osób z Rabki oraz turystów, którzy planują spędzić w naszym mieście Święta i chcą wziąć udział w tutejszych uroczystościach.

WIELKI CZWARTEK (17 kwietnia)

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej będzie odprawiana o 18 w kościele św. Teresy i o 18.30 w kościele św. Marii Magdaleny. Po Mszy obrzęd przeniesienia Chrystusa w Najświętszym Sakramencie do ciemnicy i adoracja.

WIELKI PIĄTEK (18 kwietnia)

Nabożeństwo dla dzieci będą o 10 i 11 w kościele św. Teresy oraz o 10 w kościele św. Marii Magdaleny. Drogi Krzyżowe dla dorosłych i młodzieży rozpoczną się o 15 (św. Teresa)  17.30 (św. Maria Magdalena). Liturgia wielkopiątkowa - przypominamy, że w ten dzień Kościół nie sprawuje Eucharystii - będzie odprawiana o 18 (św. Teresa)  oraz o 18.30 (św. Maria Magdalena). Po skończonych uroczystościach przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu, a potem trwająca całą noc adoracja.

WIELKA SOBOTA (20 kwietnia)

Pokarmy będzie można poświęcić w godzinach od 9 do 17 (św. Teresa, kapłan święci co godzinę) i od 9 do 15 (św. Maria Magdalena, święcenie co 30 minut). O 12 święcenie w Starym Kościółku i prezentacja zwyczajów wielkanocnych.

Nabożeństwo dla dzieci o 10 w parafii św. Marii Magdaleny.

Obrzędy wielkosobotnie rozpoczną się o 18 (św. Teresa) i o 18.30 (św. Maria Magdalena). W parafii świętej Marii Magdaleny procesja rezurekcyjna odbędzie się po zakończeniu liturgii, w parafii św. Teresy po pierwszej Mszy Świętej niedzielnej (sprawowanej o 6 rano).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz