piątek, 13 września 2013

Baseny w Krakowie

Kraków to nie tylko zabytki czy obiekty kulturalne, ale także rozmaite punkty rekreacyjne. Jednymi z takich są baseny, które stają się szczególnie popularne latem, gdy słońce nieco mocniej przygrzeje, ale z części z nich można korzystać także i w inne pory roku, gdy chce się zrelaksować po pracy lub zadbać o kondycję.

 

BASEN AGH – położony przy ulicy Buszka 4 basen Akademii Górniczo-Hutniczej jest otwarty zarówno dla studentów uczelni, jak i dla wszystkich,, którzy pragną z niego skorzystać. W ofercie także lekcje pływania, sauna, kręgielnia, siłownia, zajęcia fitness, a także inne kursy (m.in. sztuk walki). Ceny (dla osób niezwiązanych z AGH) w przedziale od 10 do 27 zł. Istnieją dwie strefy naliczania czasowego (godzinna i dwugodzinna). Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo. Przy basenie znajduje się bezpłatny (tylko dla klientów!) parking.

 

PARK WODNY – umieszczony jest przy ulicy Dobrego Pasterza 126, działa przez cały rok od 8 do 22. Na jego terenie, prócz zbiorników wodnych i urządzeń rekreacyjnych, znajdują się rozmaite sklepy i restauracje oraz sauna. Ceny są w przedziale od 12 do 87 zł. Dostępne są rozmaite warianty biletowe, między innymi opcja rodzinna oraz uprawniająca do korzystania z basenu i sauny. Od 8 do 9 są tak zwane ,,happy hours". Do każdego z biletów dodaje się 10 minut za darmo. Za bilety dla dzieci do lat 3 nie trzeba płacić. W pogodne dni dostępna Plaża Aquarpark. Oferowane są także lekcje pływania.

 

OŚRODEK SPORTOWO-REKREACYJNY ,,KURDWANÓW NOWY" - znajduje się przy ulicy Wysłouchów 34a. Na jego terenie znajduje się basen, idealny do zajęć rehabilitacyjnych, jak i rekreacji. Oferowane są kursy pływackie. Młodsze dzieci mogą korzystać ze zjeżdżalni. Inne atrakcje obiektu to grota solna, sauna oraz sala gimnastyczna. Ośrodek prowadzi wynajem basenu dla szkółek pływackich. Ceny basenowe znajduą się w przedziale od 7 do 20 zł.

 

BASEN UEK – kolejny basen uniwerystecki (Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie). Położony przy ulicy Rakowickiej 27, czynny jest codziennie (poza przerwami okresowymi) od 7 do 22. Dodatkowo oddano do użytku saunę oraz solarium. Ceny biletów (dla osób spoza UEK) od 5 do 11 zł, wynajem całego basenyu (dla firm lub szkół) od 220 do 320 zł (dolicza się VAT).

 

BASENY KORONY– część Klubu Sportowego ,,Korona", znajdują się przy ulicy Kalwaryjskiej 9-15. Oferowane są dwa zbiorniki – duży i mały. Prowadzone są na nich lekcje pływackie. Godziny wejść i wyjść z basenów są ściśle określone, ich pełny rozpis znajduje się na stronie http://www.korona.krakow.pl/basen.html . Ceny znajdują się w przedziale od 10 do 14 zł.


BASEN UCZELNI PEDAGOGICZNEJ – mieści się przy ulicy Ingardena 1. Oprócz krytej pływalni klienci mogą korzystać z sauny oraz siłowni. Normalny bilet kosztuje 12 zł, natomiast przy zakupie karnetu semestralnego – 11. Ulgowy – dla dzieci i młodzieży uczącej się – 9. Na pływalnię można wchodzić co 45 minut.

 

BASEN CASCADA - położony przy ulicy Szuwarowej 1, w Centrum Sportu i Rekreacji Cascada. Oferowane są na nim zajęcia pływackie oraz wodny aerobic, można także korzystać z takich atrakcji jacuzzi, jak bicze wodne czy przeciwfala. Dodatkowo na terenie obiektu znajdują się siłownia, solaria, sauny, salon do masażu, prowadzona są rozmaite zajęcia sportowe i relaksacyjne. Ceny w przedziale od 11 do 16 zł. Istnieją różne opcje biletowe oraz możliwość wynajmu całego basenu. Z pływalni można korzystać od 9 do 15 i od 15 do 22.

 

BASEN LE PREMIER – część kompleksu Le Premier Sport and Relax, położonego przy ulicy Wadowickiej 6. Ceny biletów / karnetów są w przedziale od 10 do 160 zł. Przy basenie oferowane są bicze wodne i jacuzzi, prowadzone są zajęcia pływackie. Dodatkowo na terenie obiektu można skorzystać z siłowni, sauny, solarium, salonu masażu czy zajęć fitness. Z basenu można korzystać w tygodniu (od 7 do 22) i w sobotę (od 10 do 20)

 

BASEN CLEPARDIA – położony przy ul. Mackiewicza 14, czynny w sezonie letnim od 10 do 18. Oferuje zbiorniki rekreacyjny, olimpijski oraz brodzik dla dzieci. Tuż przy nim znajduje się siłownia, zaś na jego terenie dwa boiska.

 

 

BASEN J & J - część centrum sportowego J & J przy ulicy Winnickiej 40. Od poniedziału do piątku czynny od 7.30 do 23, w weekend od 8 do 22. Ceny biletów w przedziale od 5 do 15 zł, karnetów – od 50 do 135. W weekendy obowiązuje bilet rodzinny. Obiekt oddaje do użytku także boiska, siłownię, sauny, jacuzzi, oferuje zajęcia pływackie, fitness, kursy aerobiku i sportów / sztuk walki.

 

BASENY COM-COM.ZONE – znajdują się w Centrum Rozwoju Com-Com.Zone na Prokocimiu, przy ulicy Kurczaba 29. Do użytku oddano dwa zbiorniki: sportowy i rekreacyjny.Bilety w cenie od 8 do 30 zł, karnety – od 40 do 99. Pływalnie czynne są od 6.30 do 22.30 (w tygodniu) i od 7 do 22.30 (w weekendy). Dodatkowe atrakcje to zajęcia pływackie, brodzik dla dzieci oraz jacuzzi. Na terenie obiektu można skorzystać też z sauny, salonu kosmetycznego, wodnych aerobiku i zumby oraz jazdy na rowerach stacjonarnych.


Warto nadmienić, że na ul. Ptaszyckiego 5 (Nowa Huta) znajduje się druga krakowska filia Com-Com.Zone. Dodatkowe atrakcje obiektu liczne boiska, ścianka wspinaczkowa oraz sala do tenisa stołowego. Bilet normalny – 20 zł, karnety od 76. Obiekt czynny od pon. do pt. od 7 do 8 i od 16.30 do 22.30, natomiast w weekendy od 7 do 22.30.BASEN AWF - kolejny basen uczelniany na naszej liście (tym razem należy do Akademii Wychowania Fizycznego). Położony przy ulicy Rogozińskiego 12 zbiorniki przeznaczone do nauki pływania, rehabilitacji, sportowy, a także wannę jacuzzi.


BASEN TOWARZYSTWA SPORTOWEGO WISŁA – mieści się przy ulicy Reymonta 22. Klienci mogą korzystać z basenu sportowego oraz lekcji pływackich. Ceny biletów od 6 do 10 zł.


BASEN KLUBU SPORTOWEGO BRONOWIANKA – położony przy ulicy Zarzecze 124a. Klienci mogą korzystać z krytego zbiornika, a także sauny i siłowni. Obiekt czynny jest przez cały tydzień (od pon. do pt. od 8 do 22, zaś w weekend od 9 do 20).


BASEN OSIR KRAKOWIANKA – mieści się przy ulicy Bulwarowej 1. Można z niego korzystać w sezonie w godzinach od 10 do 18. Oprócz basenu do użytku oddano brodzik dla dzieci oraz boisko sportowe (do siatkówki oraz kometki). Na terenie obiektu działa bar oraz wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego.


BASEN YMCApołożona przy ul. Krowoderskiej 8 pływalnia jest częścią ośrodku Związku Młodzieży Chrześcijańskiej. Ceny biletów / karnetów od 8 do 43 zł. Szczegółowe informacje dotyczące godzin otwarcia i korzystania ze zbiornika na stronie http://www.krakow.ymca.pl.


MIĘDZYSZKOLNY BASEN PŁYWACKI – znajduje się przy na os. Kolorowym 29b. Oferuje zajęcia pływackie i korzystanie ze Szkoły Pływania ,,Żabka”. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 126445939.


BASEN SUNMOON – mieści się przy ulicy Ludwinowskiej 11. Oprócz basenu możliwe jest korzystanie z klubu fitness, a także atrakcji takich jak fińska łaźnia, gabinet masażu, siłownia czy wanna jacuzzi. Można także skorzystać z kawiarni. W tygodniu obiekt działa od 7 do 10 i od 17 do 22, w weekendy zaś – od 8 do 22. Jednorazowy bilet kosztuje 15 zł.


PŁYWALNIA W WIELICZCE – znajduje się przy ulicy Kościuszki 15, oferuje zbiorniki rekreacyjny i sportowy oraz brodzik dla dzieci. Można także korzystać ze zjeżdżalni, sauny oraz wanny jacuzzi. Na terenie obiektu działają ponadto kawiarnia, sklep ze sprzętem rekreacyjnym oraz kawiarnia. Ceny biletów są w przedziale od 3 do 10 zł. Pływalnia czynna jest codziennie od 6.30 do 22.30.

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz