poniedziałek, 4 lutego 2013

Rabkoland

Spytajcie kogoś, co jest największą atrakcją w Rabce-Zdroju. Od wielu osób usłyszycie, że jest nią Rabkoland. Z pewnością taka odpowiedź najczęściej będzie padała z ust dziecka, bo to właśnie oni są w Rabkolandzie najważniejsi . Nie zdziwcie się jednak, gdy Rabkolandem zacznie zachwycać się dorosły, z pozoru poważny człowiek. Nikt przecież nie powiedział, że parki rozrywki mogą sprawiać przyjemność tylko dzieciakom. A jeśli chodzi o ten park, który powstał w Rabce – to jest on tak samo lubiany przez małych, jak i dużych gości.
Rabkoland to Rodzinny Park Rozrywki. Podwójnie rodzinny. Po pierwsze – przybywają tutaj w poszukiwaniu rozrywki i dobrej zabawy całe rodziny. Po drugie – park ten jest rodzinnym biznesem. Jego pomysłodawca i główny organizator ma ten biznes „we krwi”.

Historia Rabkolnadu


[caption id="attachment_576" align="alignright" width="300" caption="Rabkoland"]Rabkoland[/caption]

Pan Eugeniusz Wiecha, bo o nim mowa, zanim zawitał do Rabki, zdobywał doświadczenie w innym znanym polskim lunaparku – „Wesołym Miasteczku” znajdującym się na Górnym Śląsku, w Chorzowie. Teraz pokazuje, na co go stać w Rabce, w której wraz z rodziną dba p to, by Rabkoland wciąż miał do zaoferowania coś ciekawego i atrakcyjnego.

Rabka-Zdrój tą atrakcją turystyczną może się chwalić od 1999 roku. Wówczas to w pobliżu centrum uzdrowiska, w odległości niespełna jednego kilometra od uczęszczanej przez tysiące kierowców „Zakopianki” powstał największy park rozrywki w Małopolsce. Położenie w atrakcyjnym miejscu oraz fakt, że Rabkę-Zdrój odwiedzają głównie dzieci, zapewniło parkowi szybko rozwój. To jedna z najlepiej znanych atrakcji w południowej Polsce.

Atrakcje w Rabkolandzie


Rabkoland znany jest nie tylko jako wesołe miasteczko. Bo co jak co, ale zwykłym wesołym miasteczkiem Rabkoland nie jest. Karuzele, owszem, są tutaj i to w całkiem sporej ilości, są również inne obiekty typowe dla wesołych miasteczek: diabelski młyn, dom strachów, dom śmiechu, ale są tu również takie rzeczy, których nigdzie indziej nie mamy szansy spotkać.

Rabkoland ma dwa niezwykłe muzea


Na terenie Rabkolandu znajdują się aż dwa muzea. Oczywiście nie są to tradycyjne placówki muzealne, niemniej jednak odgrywają ważną rolę w edukacji młodych turystów odwiedzających Rabkę-Zdrój. Muzea te to: Muzeum Orderu Uśmiechu oraz Dom Rekordów. Gdyby wszystkie muzea były tak atrakcyjne i przyjazne maluchom…

Imprezy w Rabkolandzie


Rabkoland ma jednak do zaoferowania jeszcze coś więcej. Oryginalne i niepowtarzalne muzea to nie wszystko, czym wyróżnia się park rozrywki w Rabce-Zdroju. Rabkoland jest również miejscem, w którym organizowane są niezwykle ciekawe imprezy, takie jak Mistrzostwa Polski w jeździe na klozetach, Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy oraz Mistrzostwa Polski w dmuchaniu balonów z gumy do żucia.

Jedno jest pewne – właścicielom Rabkolandu braku pomysłowości zarzucić nie można. Ich ciężką pracę i bujną wyobraźnię doceniają przede wszystkim najmłodsi goście przybywający do Rabki-Zdroju. Cenią ją także ich rodzice. W ciągu zaledwie kilkunastu lat Rabkoland stał się jednym z ważniejszych obiektów wmieście i jego wizytówką. Oryginalne konkursy i zawody, które odbywają się na jego terenie, ściągają do Rabki tłumy turystów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz