poniedziałek, 22 października 2012

Sklepy spożywcze w Rabce

Tym artykułem chciałbym rozpocząć planowany na październik cykl, którego celem jest przybliżenie oferty dotyczącej sklepów spożywczych w Rabce-Zdroju. Mówiąc "sklepy spożywcze w Rabce" chodzi o większe markety i tak zwane "sieciówki". Pomniejsze sklepy, w tym te prowadzone "rodzinnie" zostaną omówione przy innej okazji.

SIECIÓWKIW Rabce znajdują się sklepy sieci Carrefour (dawniej w zajmowanym przez niego budynku znajdował się sklep sieci Albert), Biedronka i Żabka (dwa obiekty). Wbrew popularnemu wśród turystów przekonaniu w Rabce nie ma i nie było marketu sieci Tesco. Z sieci lokalnych należy wymienić znajdującego się domu handlowym Gazda Steskala oraz posiadającego trzy placówki na terenie Rabki Adasia, a także – posiadającego dwie – Taniego.

POJEDYNCZE SKLEPYZ pojedynczych, większych sklepów w Rabce należy wymienić market Małgosia, własność braci Kazimierza i Piotra Stolarczyków (wcześniej posiadali oni także inny sklep, w miejscu którego znajduje się obecnie pizzeria Maleńka). Jest to – na chwilę obecną – jedyny pojedynczy sklep tego typu w Rabce (nie licząc Steskala, który jednak jest częścią sieci lokalnej, znajdującej się między innymi także w Nowym Targu) – inne przestały działać (Poziomka czy Laftik, którego miejsce zajęła jedna z Żabek), lub dokonały zmiany branży (Janosik, który obecnie zajmuje się handlem odzieżą oraz produktami "po 4 złote").

W kolejnych artykułach postaram się przybliżyć te właśnie sklepy spożywcze w Rabce, analizując je pod kątem dogodności lokalizacji, asortymentu oraz cen.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz