środa, 1 lutego 2012

Place Zabaw w Rabce Zdój

Rabka-Zdrój, jak przystało na Miasto Dzieci, pochwalić się może ciekawymi i bardzo dobrze urządzonymi placami zabaw. Jedno jest pewne – w Rabce na nudę dzieci narzekać nie mogą. W uzdrowisku tym niemal przy każdym pensjonacie i gospodarstwie agroturystycznym znaleźć można pięknie zagospodarowany plac zabaw. Jak wiadomo, do Rabki najliczniej przybywają właśnie Ci, dla których plac zabaw jest podstawą udanego urlopu.

[caption id="attachment_647" align="alignright" width="300" caption="Plac zabaw przy Kawiarni Zdrojowa w Rabce"]place zabaw w Rabce Zdrój[/caption]

Również na terenie Parku Zdrojowego atrakcji dla maluchów nie brakuje. Znajdziemy wśród nich również place zabaw, z których mieszkańcy miasta mogą być naprawdę dumni. Są one przede wszystkim atrakcyjne dla dzieci, bezpieczne, czyste i zadbane. Powstały one dzięki zaangażowaniu władz miasta oraz Fundacji rozwoju Regionu Rabka.

Plac zabaw przy kawiarni Parkowa


Najatrakcyjniejszą lokalizację posiada plac zabaw znajdujący się przy kawiarni Parkowa. Dzieci mogą tu miło spędzić czas na zabawie, podczas gdy ich rodzice relaksują się w pobliskiej kawiarence.

Największy Rabczański Plac Zabaw


Najpopularniejszy plac zabaw w Parku Zdrojowym znajduje się przy najdłuższej z parkowych alejek, tzw. „czarnej alei”. Na tym bezpłatnym placu dzieci mogą skorzystać z takich atrakcji, jak karuzela, huśtawki czy piaskownica. Umieszczono tu również kilka drabinek, po których maluchy mogą się wspinać.

Drugim placem zabaw mieszczącym się przy „czarnej alei” jest plac, za korzystanie z którego trzeba już zapłacić. Ale warto, ponieważ oferuje on możliwość skorzystania z takich atrakcji jak nadmuchiwana zjeżdżalnia, kręgielnia czy też boisko do siatkówki plażowej.

Korty tenisowe i miasteczko komunikacyjne


[caption id="attachment_646" align="alignright" width="300" caption="Korty Tenisowe w Rabce"]Korty Tenisowe w Rabce[/caption]

Atrakcji dla dzieci nie brak również w sąsiedztwie placów zabaw. Można zagrać z tenisa na bardzo dobrze utrzymanych kortach tenisowych. Można pojeździć na kucyku, można także poszaleć w wypożyczonym samochodziku na pedały. Dla maluchów korzystających z tych pojazdów, a także dla młodych rowerzystów, na terenie Parku Zdrojowego, pobliżu placów zabaw, urządzono miasteczko komunikacyjne.

Tutaj, przy asfaltowych alejkach ustawiono znaki drogowe, dzięki czemu dzieci podczas zabawy uczą się jednocześnie podstawowych zasad ruchu drogowego. Inną atrakcją w pobliżu placów zabaw jest ścieżka zdrowia, na którą składa się szereg urządzeń gimnastycznych, z których mali goście Rabki mogą skorzystać bez opłat. Największym powodzeniem cieszy się tutaj lina do zjeżdżania na siodełku oraz małe ścianki wspinaczkowe.

Z wszystkich tych atrakcji dzieci korzystają bardzo chętnie, bo jak wiadomo, nie ma mowy o udanych wczasach bez dobrej zabawy. A place zabaw mieszczące się w Parku Zdrojowym w Rabce właśnie taką zabawę gwarantują.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz