wtorek, 28 lutego 2012

Nowe atrakcje w Parku Zdrojowym

Park Zdrojowy w Rabce od samego początku oferował przybywającym tutaj kuracjuszom i wczasowiczom sporo atrakcji. Od zawsze było to miejsce licznie uczęszczane i, co najważniejsze, chętnie odwiedzane przez goszczących w Rabce-Zdroju turystów.
Zadbany, czysty i przyjemny, kojarzony z wygodnymi alejkami otoczonymi zielenią, placami zabaw dla najmłodszych, był rabczański Park Zdrojowy świetnym miejscem spacerów, odpoczynku, zabawy i relaksu.

Atrakcji w parku przybywa cały czas. Współczesny park to już prawdziwe centrum rozrywki pod gołym niebem, w którym nie sposób się nudzić. Gdzie można pospacerować? Gdzie można pograć w tenisa? Gdzie najlepiej pójść na kawę będąc w Rabce Zdroju? Odpowiedź jest prosta – do Parku Zdrojowego. W ostatnich latach w parku tym pojawiło się kilka nowości, które szybko zdobyły sympatię i mieszkańców Rabki i jej gości.

Kolorowa fontanna w Rabce


Wśród nowych atrakcji rabczańskiego Parku Zdrojowego znalazła się przede wszystkim bajecznie kolorowa fontanna, ozdobiona wesołymi słonikami. Ustawiona przed Kawiarnią Zdrojową szybko stała się jednym z najpopularniejszych miejsc w Rabce.

[caption id="attachment_586" align="aligncenter" width="300" caption="Fontanna Słoniki w Rabce"]fontanna sloniki w parku zdrjowym[/caption]

Pomnik papieża Jana Pawła II w Rabce Zdrój


Innym nowym obiektem na terenie Parku Zdrojowego jest ustawiony w 2005 roku pomnik przedstawiający papieża Jana Pawła II. Rabka-Zdrój jest jak najbardziej odpowiednim miejscem dla ustawienia takiego pomnika, jak bowiem wiadomo Karol Wojtyła kochał i dzieci, i góry. A właśnie dzieci i góry są w Rabce najważniejsze. Przez Rabkę-Zdrój prowadzi również Szlak Papieski.

[caption id="attachment_587" align="aligncenter" width="300" caption="Pomnik Jana Pawła II w Rabce"]Pomnik Jana Pawła II[/caption]

Pijalnia wód i tężnia solankowa w Rabce


Do najnowszych obiektów na terenie Parku Zdrojowego należy oddany do użytku w czerwcu 2009 roku kompleks na który składają się Pijalnia Wód Mineralnych oraz Tężnia Solankowa. Kompleks ten znajduje się na obrzeżach parku przy Alei Jordana. W jego skład wchodzą dwa eleganckie, drewniane pawilony. Służą one obecnie nie tylko celom leczniczym.

Dobrze zaprojektowane, stały się dodatkową ozdobą uzdrowiska i jedną z jego ważniejszych atrakcji. Jak przystało na obiekt leczniczy, kompleks ten ma służyć przede wszystkim tym, których potrzebują konkretnego zabiegu. Tężnia Solankowa - szósty obiekt tego typu na terenie naszego państwa -służy inhalacji.

[caption id="attachment_588" align="aligncenter" width="300" caption="Tężnia solankowa w Rabce Zdrój"]Tężnia solankowa Rabka Zdrój[/caption]

Korzystanie z tężni solankowej


Atrakcja jest to, że zabiegu leczniczego można dokonać na wolnym powietrzu, spacerując , relaksując się, rozmawiając ze znajomymi. Korzystanie z rabczańskiej tężni jest bardzo proste. Wystarczy pobyć w pobliżu inhalatora znajdującego się w pawilonie około 15-20 minut, a następnie przebywać w okolicy tężni przez jakieś dwie, trzy godzinki. Przy dobrej pogodzie taki zabieg jest prawdziwą przyjemnością i nie wymaga od kuracjusza żadnych poświęceń.

Dla kogo pobyt w pobliżu tężni jest szczególnie wskazany? Przede wszystkim odwiedzenie tej atrakcji poleca się osobom mającym problemy z układem oddechowym, a także alergikom. Pobyt przy tej nowej atrakcji Rabki -Zdroju dobrze zrobi również tym, którzy są ogólnie zmęczeni oraz tym, którzy na życie zarabiają głosem. Jest to miejsce polecane również palaczom.

Nie każdemu jednak pobyt w tężni wyjdzie na zdrowie. Korzystanie z inhalacji solankowej jest odradzane przede wszystkim osobom po zawale oraz cierpiącym na choroby nowotworowe.

Tężnia i pijalnia są najnowszymi, lecz z pewnością nie ostatnimi atrakcjami, które pojawiły się na terenie Parku zdrojowego w Rabce. Co powstanie tu jeszcze? Czas pokaże…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz